• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Dedektör Modellerinin Çalıştırılması

Dedektör Dünyasına Genel Bakış

Dedektörlerin çalışması marka ve modele göre değişir. Dedektörün bayisinde detektörün olağan kullanım durumlarını ayrıntılı olarak öğrenmek gerekir. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli konu, dedektör tarafından desteklenen dillerdir. Anadilde çalışabilecek bir dedektör, dedektörü maksimum düzeyde kullanmanıza olanak tanır.

İNCELE  

Kiralık Dedektör ile Zemin Etütleri

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay !

İNCELE  

Metal dedektör yeraltı görüntülemede kullanılan, elektromanyetik dalgalar yayarak toprak altında bulunan metalleri tesbit etmeye yarayan elektronik bir cihazdır. Metal dedektörlerinin arama bobini zemine elektromanyetik alan ileterek çalışır.

İNCELE  

Metal dedektör metalik cisimleri algılayan bir cihazdır. Genel olarak yakın metallerde ses işareti ile uyarı verir. Metal dedektörleri elektromanyetik dalgalar gönderme ve alma genel prensibine göre çalışırlar. Gönderilen elektromanyetik dalga rastladığı metal cisim üzerinde “eddy currents” veya “faraday akımları” denen bir akım endükler. Bu endüklenen akım tekrar bir elektromanyetik dalga üretir. Bu elektromanyetik dalgalar tekrar bobinde bir akım endükler. Bu küçük sinyaller elektronik devrelerde kuvvetlendirilerek ses sinyali oluşması için hoparlöre gönderilir.

İNCELE  

Askeri kuruluşlar antitank ve antipersonel mayınlarının yerini bulmak için, yer altındaki bomba, mermi ve tuzakların yerini bulmada,

Belediyeler, telefon işletmeleri, elektrik ve su dağıtımı yapan kurumlar kazılardan ve yol çalışmalarından dolayı, veya asfalt kaplanmasından dolayı kanalizasyon ve mazgal kapaklarının yerleri kaybolduğunda bunların eski yerlerini bulmak için,

İNCELE  

Elektromanyetik spektrum, aslında somut bir şeydir. Gözümüzün gördüğü ışık, elektromanyetik dalgalara bir parçadır. Elektromanyetik spektrumun görülebilir kısmı, gök kuşağının sahip olduğu portakal rengi ve kırmızıdan, mor ve maviye kadar bütün renkleri içermektedir. Bu renklerin hepsi aslında ışığın farklı dalga boylarını oluşturmaktadır.

İNCELE  

Bir metal dedektör almaya karar verdiğinizde ve doğru arama sonuçları elde etmek istediğinizde nereden başlamalısınız. Bu yazımızda temel dedektör özellikleri, define arama taktikleri ve toprak yapıları ile ilgili bilgiler verilecektir.

İNCELE  

Define, hazine arama ya da kıymetli metal bulma arkeolojik çalışmalar şansa bırakılacak tesadüfi çalışmalar değildir. Bunun için öncelikle oranın arazi şartları toprak yapısı ve de kullandığınız cihazın yetenekleri define bulmak için çok önemlidir. Elinizde ki cihazın yetekli olması da bazen bir işe yaramayabilir. Bunun için cihazın eğitimini almış cihaza hakim olmalısınız.

Eğitim ile ilgili olarak merak etmenize gerek yok. Alanında uzman deneyimli ekibimiz size aldığınız ürün ile ilgili eğitimi verecektir. Bunun yanında aağıda ki 5 maddeye de dikkat etmeniz başarı şansınızı büyük oranda arttıracaktır.

İNCELE  

Alan tarama teknolojisi ile define aramak çok daha kolay

“Tek bir noktadan çok uzun mesafelerde define aramak alan tarama dedektörlerinin işi”

İNCELE