• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR ÇEŞİTLERİ

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Alan Tarama Dedektörü

Teknik Özellikler

  • 4 'lü Elektrot Dizilimi
  • Yeraltı Özdirenç Değer Saptama

 

PMR3 ALAN TARAMA DEDEKTÖRLERİ

Yeni nesil alan tarama Dedektör PMR3 Alan Tarama ürünümüz geniş alanlarda tek bir noktadan altın, gümüş, mücevher, kağıt para ve diğer değerli maden ve metalleri bulmak içindir. Temel olarak maden arama çubuğu prensibi ile çalışır. Tamamen mekanik bir dedektördür. Profesyonel define avcılarının yanında yeni başlayanlar için de uygundur.

Dedektör parçaları:

Aşağıdaki resimden de anlaşılacağı gibi cihaz 3 ana parçadan oluşmaktadır. Anten, enerji tüpleri ve el tutmacı. Anten yer altınfda saklı altın gümüş gibi değerli metallerin yaydığı enerjiyi algılarken, enerji tüpleri de içine koyulan nesnenin enerjisi ile antene yön verir.

Çalışma prensibi:

Enerji tüpleri içine, yer altında arama yapılacak maden örneği koyulur. Örneğin altın aramak istiyorsak tüp içerisine altın koymalıyız. Daha sonra anten tüp ucuna monte edilir ve açılır. El tutmacını sabit şekilde elimizle tutarız ve cihaz altın olan yöne doğru dönmeye başlar. Altının olduğu yönü tespit ettikten sonra o yönde sabitlenir. Siz de o yöne doğru yürürsünüz. Altının üzerine geldiğinizde dedektörümüz kendi yörüngesi etrafında dönmeye başlar.

Söylediğimiz Gibi Altın Arama, Define Arama, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay !