• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR ÇEŞİTLERİ

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Spartan Deluxe Alan Tarama Dedektörü

TEKNİK ÖZELLİKLER

* 32 bit işlemci 40 MIPS hız – 160 MHP saat hızı
* 32 bit DDS dalga sekli üreten sentezleyici çip
* Sayısal frekans sentezi x 20 PLL otomatik frekans dengeleyici 0,1 Hz
* Altın, gümüş, bakir, bronz, fosfor, demir, elmas, su, boşluk ve serbest mad programları
* Her modada 1 Hz aralıklarla manüel frekans seçimi
* 24 Volt’a kadar tepeden tepeye güç çıkısı
* 70 MA batarya enerji tüketimi / tam geri aydınlatmada 170 MA. Sürekli batarya durumu gösterimi
* “APO” – Otomatik iletken zemin enerji iletimi
* “DGB” – Zemin mineralleri çakışma engelleyici sayısal zemin dengeleme
*  Zemin tipine göre farklı dalga şekilleri
* “WCC” – Hedef Ağırlık Kontrollü sinyal alıcısı, poker anti ve titanyum “L” çubuklar
* Alici antenleri, insan cildindeki PH nedeniyle yanılmalara uğramaz.
* Mesafeler 2000 metre aralığında ayarlanabilir ve derinlik Aralığı 12 metredir.

SPARTAN ALAN TARAMA ÖZELLİKLERİ
24 volt tepeden tepeye zemin sinyali ile birlikte güçlü SPARTAN, rakibi olan tüm diğer uzun mesafeli konumlayıcıların üzerinde performans sergiler.
Altın, gümüş, bakir, alüminyum, demir, elmas, su, boşluk ya da diğer elementleri aramak için uygun bir alan tarama sistemidir.
Her bir md, hedef bir alaşım bulmak için özelleştirilebilir.
Bir hedef numunesi kullanarak Sapartan ’in öğrenmesini sağlayabilirsiniz.
Büyük mesafeler için yeterli güç:
24 volt tepeden tepeye verici, 300 metreden 2100+ metreye kadar tespit aralığının seçilmesine izin verir.
Hassasiyet :
Mümkün olan en istikrarlı frekans sinyali, Altın ve diğer değerli metalleri, 0,1Hz hassasiyete kadar arayın.
Hazineyi bulun, çöpleri dikkate almayın.
Zemin Filtreleri:
Zemindeki minerallerin yanlış gösterimlere neden olduğu günler geride kaldı.
SPARTAN zemin tipini anlar ve bir kimlik numarası sunar. Konumlayıcılar, çok zeki değillerdir bu nedenle kötü zeminlerde derinliği kaybedebilir ya da yanlış sinyal verebilirler. SPARTAN, her türlü zeminde derinlik ve metal ayrımı için en uygun dalga seklini otomatik olarak yaratır.
Fabrika ve kullanıcı programları:
Altın, gümüş, bakir, fosfor, bronz, demir, kursun, elmas, su, boşluk ve diğer elementler için morlar mevcuttur. Bunu ötesinde, kullanıcı zemine numune bir hedef yerleştirip uygun frekansta tarama yaparak SPARTAN’ hedefi bulmasını öğretebilir.
Bu kullanıcı ayarları, cihaz bir daha açıldığından kullanılmak üzere saklanır.

Piyasada reklamı yapılan uzun mesafeli konumlayıcılar, frekans üreticisinden başka bir şey değildir ve basit yapıları zemin kullanımına göre tasarlanmamıştır.
Toprakta farklı nem ve mineral karışımları mevcuttur. Bir frekans üreteci çalıştırılırken, ürettiği sinyaller iletken toprağa iletilir ancak bu sinyaller gevsek ya da yüksek mineral içeriğine sahip toprağı delemediği için kullanıcı yanlış hedef gösterimleri elde eder.
DGB – sayısal zemin dengeleme özelliği, SPARTAN için güvenilir hedef gösterimi sağlamak amacıyla, zemin tipine bakılmaksızın azami menzili ve istikrarlı işletimi sağlamak için tasarlanmıştır.

OSCILLATOR EKRANI
Osilatör özelliği sapartan delux e modelinin en farklı özelliklerinden biridir. Oscıllator ekranında aramak istediğimiz seçeneğin frekans değerine getirilir. Örneğin altın mı aramak istiyoruz Oscıllator ekranını 5.30 Khz yaparız ve böylece arama esnasında daha fazla ve daha hızlı frekans göndermiş oluruz. Oscıllator ekranın bir başka âmâcıda zaman içerisinde toprak altında uyuyan metalleri uyandırır ve diğer alan taramaların tespit yapamadığı yerde tespit yaparsınız.

SPARTAN ALAN TARAMA KULLANIMI
‘GÜÇ AÇMA’ düğmesini  (1) konumuna getirin. Ana United direk 5,0 Khz ile açılacak. Aramak istediğiniz konuma ‘ + ‘ veya ‘ –‘ tuşlarıyla geçiş yapabilirsiniz.
Moda (Moda) butonunu kullanarak arama yapmak istediğiniz maden türünde kendinize göre frekans ayarı yapabilirsiniz.                                                                                                                                     Frekans değerleri her maden türüne göre otomatik olarak zaten kayıtlıdır. Her biri 0,1 KHz olarak frekans değerlerini değiştirebilirsiniz.  SPARTAN ALAN TARAMA kendi hafızasındaki aşağıda belirtilen element programları arasında geçiş yapar frekans dengeleme özelliği sayesinde toprak cinsine göre sürekli olarak girilen sinyali dengeler.
    
OSCILLATOR EKRANI
Oscıllator özelliği sapartan deluxe modelinin en farklı özelliklerinden biridir. Oscıllator ekranında aramak istediğimiz seçeneğin frekans değerine getirilir. Örneğin altın mı aramak istiyoruz Oscıllator ekranını 5.30 Khz yaparız ve böylece arama esnasında daha fazla ve daha hızlı frekans göndermiş oluruz. Oscıllator ekranın bir başka âmâcıda zaman içerisinde toprak altında uyuyan metalleri uyandırır ve diğer alan taramaların tespit yapamadığı yerde tespit yaparsınız.

NOT: Kullanım esnasında zeminin nemli veya ıslak olması cihazın verimini artırır.

NOT: Zemin popları arasındaki mesafe 50 cm ‘ den fazla olmamalıdır.

Moda 1 – GOLD  (ALTIN MODU) 5.00 KHz: Altın spektrumundaki düşük frekanslar 4,9  -5.1 KHz arasında doğal altın madenlerini çeker, 5.2 – 5.3 KHz’ de çubuklar 18-22 karat insan yapımı altın nesnelere tepki gösterir. 5.4 – 5.5 KHz frekansları düşük kararları mücevherleri çekmeye eğilim gösterir. Bu nedenle farklı frekanslarda birden fazla kontrol yapılması önerilir.

Moda 2 – SILVER (GÜMÜŞ MODU)  8,0 KHz

Moda 3 – BRONZE (BRONZ MODU)  11,5 KHz

Moda 4 – COPPER (BAKIR MODU)  10,0 KHz

Moda 6 – DIAMOND (MÜCEVHERLER MODU)  9,1 KHz

Moda 7 – PHOSPHOR ( FOSFOR MODU)  7,0 KHz
         
Moda 8 – IRON  (DEMİR MODU)  17,0 KHz

Moda 9 – WATER (SU MODU )  20,5 KHz

Moda 10 –VOID (BOŞLUK MODU)  6,3 KHz

NOT: Güç parça ünün amacı anten çubuklarını çalıştırmaktır. Ünite güç kaynağı için 9VDC pil içerir.9 voltluk pili değiştirmek için alttaki kapağı çevirerek açın. Alıcı anten çubukları güç parça ü yuvasına takıldığı zaman güç parça ü çalışır. Çubuklar kullanılmadığında güç parça ünden çıkarın. Güç parça ünü çubuklar takılı haldeyken saklanması durumunda pilin boşalmasına sebep olur. Çubuklar parça e takılıyken birbiriyle temas etmemelidir, aksi halde pil kısa devre yapar.

ANTENLERİN KULLANIMI
SPARTAN alan tarama antenleri hedef üzerinde çarpı olmaz, iki antende kesişir ve kapanır.

Hassasiyeti artırmak için antenleri zemine paralel ya da dengeyi daha iyi sağlamak için hafif aşağıya doğru tutun.
 
DERİNLİĞİ BELİRLEME
SPARTAN alan tarama kapalıyken uygun hedef derinliğini belirlemek için tahmini hedefe en az iki zıt yönden, örneğin kuzey / güney, yaklaşarak çubuklar hedefin enerji alanına ulaşır ulaşmaz çubukların kesiştiği noktaları işaretleyin.
Bu 2 zıt göstergenin arasındaki mesafenin yarısı yaklaşık hedef derinliğidir. Örnek’ te 1.5 metre. Ancak bu yöntemler sığ hedefler için geçerli değildir.  Hedef enerji alanının hedeften 45 derecelik bir koniden oluştuğunu göz önüne alın. Derinlik tespiti için SPARTAN alan tarama ünitesini çalıştırmak gerekmezken yalnız hedefi belirli bir mesafeden görülebilir hale getirmek,operatör için bir yol görevi üstlenen iletim hattını oluşturmak için gerekir.
    
KAZI
Zemin yüzeyinde belirlenen hedeften kaynaklanan manyetik alan hedeften zemin boyunca yüzeye ille de tamamen dikey olarak yükselmez. Güneş fırtınaları ya da diğer manyetik alanların oluşturduğu parazit nedeniyle hedefin alanı zeminden belirli bir açıyla yükselebilir. Açının derecesi ya da yönü her zaman sabit değildir; bu nedenle yaklaşık olarak hedefin derinliği eşit olan, yüzey alanını çevreleyen alanın çapı içinde hedef kesin yer belirleme ayarı yapılamaz. Dolayısıyla hedef ne kadar derindeyse, yüzey üzerindeki konumunuz hedeften o kadar uzak olabilir. Yüzeydeki konumunuzdan hemen dikey olarak kazı yapmanız boş bir delikle sonuçlanabilir.

Bakım ve Servisler
SPARTAN alan tarama ürününün ve tüm aksesuarlarını düzenli ve iyi muhafaza etmek için lütfen şunlara dikkat ediniz.
Ürününüzü suya temas ettirmeyiniz, güçlü toz ve kir kalıntılarına sert vuruşlara ve darbelere karşı koruyunuz. Güçlü manyetik alanlar ürününüze zarar vereceğinden manyetik alanlarda çalıştırmayınız. Cihazınızı temizlemek için kuru ve yumuşak bir bez parçası kullanın.                                                                                                 Her hangi bir hasarı önlemek için cihazı ve aksesuarlarını daima uygun taşıma çantasında taşıyınız. Kendi şarj cihazlarından başka şarj aletleri kullanmayınız. Ürünü kapalı konumdayken şarj ediniz. Herhangi bir arıza ya da sorunda lütfen ürünü kurcalamayınız ve servisine başvurunuz.