• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR ÇEŞİTLERİ

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Metal Dedektörü

Garrett infinium Ls Metal Dedektörü, hem ağır minerallerin yer aldığı toprak alanlarda hem de suyla kaplı bölgelerde arama yapabilme kapasitesine sahip bir cihazdır. Profesyoneller için vazgeçilmez bir metal dedektörü olan Garrett Infınıum Ls, çok yönlü kullanılabilir özellikleri sayesinde zorlu arazi şartlarında işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Her ayrıntısıyla kalitesini gösteren Garrett infinium Ls Metal Dedektörü, 96 frekans verebilme özelliğini barındırmaktadır. Ayarlama aşamalarında, yapılacak ufak dokunuşlar ile istenilmeyen metalleri de ayırt edebilecek olan Garrett infinium Ls Metal Dedektörü, muhteşem ses (sinyal) potansiyeline de sahip bir metal dedektörü cihazıdır. 

Garrett infinium Ls Metal Dedektörü genel özellikleri;

  • Özel sistem arama başlığı (su geçirmez)
  • Kulaklık
  • Özel askı sistemi sayesinde rahat kullanım
  • Yüksek kalitede şarj edilebilir piller
  • Özel kullanım kılavuzu

Garrett infinium Ls Metal Dedektörü Nasıl Kullanılır?

İlk olarak, önerilen bir başlangıç ​​prosedürü. Kulaklıkların minimum ayarın biraz üzerinde olduğundan emin olun. infinium çok güçlü bir ses çıkarıyor. Ayrımcılık denetimini "0" olarak ayarlayın. Eşiği "4" ile ayarlayın. Gücü açın ve Yavaş zemin izleme konumuna getirin. Makine tam şarjlı pilleri gösteren 4 kez bip sesi çıkaracak, şarjı azaldıysa üç kez, düşükse iki kez bir kez bip sesi duyarsanız, şimdi değiştirmeniz önerilir. Sürekli bir ton pillerin çalışma koşulunun altında olduğunu gösterir. Ses yok? Kulaklıklarınızdaki stereo / mono anahtarı ve ses kontrolü kontrol edin. Bobini bir hedefin üzerine dalgalayın ve kulaklıkları en yüksek sesli hedeflerde rahat bir ses için ayarlayın. Ardından, zorlukla ayırt edilebilir bir ton için eşik değerini değiştirin.

Darbe İndüksiyon (PI) dedektörleri son derece hassas alıcı devrelerine sahiptir. Bu, standart metal dedektörlerine göre elektriksel parazitleri toplamaya daha çok eğilimli oldukları anlamına gelir. Bu girişim, birkaç isim vermek için enerji hatları, trafo merkezleri, radyo vericisi, şimşek ve diğer metal dedektörleri olabilir. Nüfusun bulunduğu bölgelerde bazı hafif sesler ve aralıklı sinyaller kaçınılmazdır. Girişim nedeniyle bazı alanlar hemen hemen araştırılamaz.

Soruna çeşitli çözümler var. İlk ve en önemlisi Frekans Ayarı kontrolü. Eşik kontrolü sağa sola döndürün. Ardından Ayrımcılık denetimini en sola getirin. Şimdi dedektörü dinle. Ayrımcılık denetimi artık bir Frekans Ayarı denetimi. 32 ayrı pozisyona sahiptir. Maalesef, 32 pozisyona işaretli değil! Bu yüzden topuzu sağa doğru küçük bir miktarda çevirin ve birkaç saniye bekleyin. Makine paraziti azalabilir, artabilir veya aynı kalabilir. Sonra tekrar küçük bir miktar ilerleyin ve birkaç saniye dinleyin. Fikir, sessizliği arayan farklı ayarlarla yavaşça ilerlemektir.

En sessiz ayarı bulduktan sonra, Eşik Kontrolünü yaklaşık "4" e çevirin. Bu, Frekans ayarını kilitler ve başka bir şey yapana kadar ayarlanmış kalacaktır. Ayrım denetimini "0" a döndürün ve algılamak üzere ayarlanmışsınız.

Çok yardımcı olan şey, bobini yere yatay tutmaktır. Kasabada bobin bir anten gibidir ve yerden belli bir açıda kaldırmak paraziti artırabilir. Böylelikle yukarıdaki ayarlamayı bobin yere düz olarak yapmak genelde gidecek yol olacaktır.

Yanlış Sinyallere Dikkat

Nüfusun bulunduğu bölgelerde, hala soluk sesler ve sahte yanlış işaretler alırsınız. Çoğu yanlış sinyal gibi, anahtar tekrarlanabilirliktir. Gerçek sinyaller belirli bir noktada tekrarlanır, sahte sinyaller nereden geldiyse ve daha sonra kaybolur. VLF dedektörlerimi, performansın belirsiz kenarında çalıştırmaya ve kazanç yüksek ayarlama eğilimindeyim. Bunu yaparken bir sürü yanlış püskürtme ve küçük sinyaller alıyorum. Bu yüzden uzun süredir bu türden sesleri göz ardı etmeyi öğrendim. Ancak yeni başlayanlar için baş etmek zor olabilir. Unutmayın - tekrarlanabilir sinyaller gerçek olanlardır.

DD bobinleri mono bobinlerden daha az etkileşime açıktır ve daha küçük bobinler daha büyük bobinlerden daha az eğilimli. Bobinlerde bir değişiklik olabilir. Son olarak, bu sahte sinyallerden çoğu gerçek hedeflerin çoğundan daha parlak olduğu için, eşiğin normalden biraz daha düşük seviyede tutulması, en hafif gerçek sinyalleri de almaya devam ederken çoğunu ortadan kaldırabilir.

Kasabada, arka plan gürültüsüyle güç hattına yakın bir yerde çalıştım. Kulaklıklarımı çok sessiz ayarladım ve seslerin tonundan daha fazla ses dinliyorum. Orijinal sinyaller elektriksel parazitlerden kaynaklanan seslerden daha farklıdır. Ancak gürültü yeterince kötüye giderse, keyifli saptamada gerçek bir engel olabilir ve bazı bölgeler sadece Infinium'tan uzak kalır. Ancak lütfen bu açıklamayı büyük bir sorun olduğu anlamına gelmez. Birçok elektrik kaynağının olduğu alanlarda PI dedektörlerinin yüzdeleri değişir. Infinium, uzaktaki yıldırımdan gelebilecek nadir petler hariç, doldurulmamış alanlarda çok pürüzsüz bir eşik ile çok sessizdir.