• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

2017 yılının ortalarında olduğumuz şu günlerde, dedektör sektöründe çok ciddi anlamda gelişmeler söz konusudur. Bu yazımızda, en bilinen dedektör marka ve modellerini sizlerle paylaşacak, piyasada en çok tercih edilen dedektör çeşitleri hakkında bilgiler sunacağız. 

İNCELE  

Dedektör Pazarında Alan Tarama Cihazlarının Önemi

Eski zamanlarla günümüz teknolojisi karşılaştırıldığında, alan tarama dedektörü cihazları arasında çok büyük kalite farklı öne çıkıyor. Bu kalite farkının ortaya çıkmasındaki en büyük sebeplerin başında ise, tamamen teknolojinin ciddi seviyelere yükselmesi geliyor. Dedektör sektörü de, teknolojinin nimetlerinden fazlasıyla yararlanarak, üretim bazında ortaya çok kaliteli alan tarama dedektörü cihazları ortaya çıkartıyor. Peki, alan tarama cihazları nedir, nerelerde kullanılır ve hangi alan tarama cihazları kalitelidir sorusuna cevap arayalım.

İNCELE  

Kiralık mı Yoksa Satılık Dedektör mü Almak Mantıklı?

Kiralık dedektör mü yoksa satılık dedektör mü derken, akla ilk olarak fiyatları gelmektedir. Yer keşfi, araştırmalar, hazırlıklar derken en son olarak sıra, dedektör satın almaya ya da kiralama aşamasına gelir. Dedektör kullanacak olan insanların kafalarında ise şu soru oluşur; dedektör kiralamak mı yoksa dedektör satın almak mı mantıklı? İşte, kısa bir yazıyla sizlere bu soruların cevaplarını vermeye çalışalım.

İNCELE  

Dedektör Modelleri İncelemeleri

Geniş kapsamlı olarak altın dedektörü modellerinin incelemelerinin yapılacağı konumuzda, piyasada yer alan farklı dedektör modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bir paylaşım sunacağız. Define avcılarının vazgeçilmez ürünlerinin başında gelen altın dedektörü ve alan tarama cihazları, 2017 yılında da son derece revaçta olan ürünlerin başında gelmektedir. Metal dedektörü, altın dedektörü ve alan tarama cihazlarıyla alakalı detaylara geçmeye hazır mısınız?

İNCELE  

Dedektör Dünyasının Vazgeçilmezleri

Yeraltı görüntüleme cihazları, veriler toplar ve kullanıcıya detaylı bir rapor halinde sunar. Bu cihazlar, grafiklerle desteklenen 3D görüntüler oluşturur ve kullanıcının doğru ve hassas bir şekilde hedefe ulaşmasına yardımcı olur. Bu, doğal olarak, derin kazıların gerekli olup olmadığına ilişkin kararlara ulaşmak için kullanıcı bilgilerini sağlayarak önemli zaman kazandırır.

İNCELE  

En İyi Dedektör Modelleri ve Metal Dedektörleri

En iyi dedektör hangisi sorusu, son yıllarda sektör içerisinde sıklıkla merak edilen ve cevabı aranan sorulardan biri olarak gündemde yer almıştır. Define bulma süreçlerinde, acaba en iyi dedektör kullanımı, altın dedektörü özellikleri, cihazın arazi koşullarına uyumu gibi farklı sorularda kullanıcıların kafalarını kurcalamaktadır. Peki, gerçekten en iyi dedektör hangisidir? Sizler için, piyasada bulunan metal dedektörü modelleri hakkında detaylı incelemelerde bulunduk.

İNCELE  

Dedektör Pazarında Alan Tarama Cihazları Nedir?

Klişeleşmiş makalelerin dışına çıkarak bu yazımızda, alan tarama cihazları hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Alan tarama dedektörü olarak da adlandırılan bu cihazlar, belirli bir bölge içerisinde, belirli mesafelere kadar tarama yapabilme özelliğine sahiptir.

İNCELE  

Dedektör Cihazlarda GPS'in Önemi

Son zamanlarda dedektör kullanıcılarının kafalarında oluşan ortak sorulardan biri, dedektör modelleri uydu cihazı ile izlenebilir mi? Hazırladığımız yazımızda, dedektör modelleri ve uydu cihazı ile alakalı detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

İNCELE  

Dedektör Sektörünün En İyileri

En iyi define dedektörü hangisi diye soran binlerce cihaz kullanıcısına verilebilecek en mantıklı cevapları, ''en iyi define arama dedektörü'' konumuzda vermeye çalışacağız. Dedektör dünyasının olmazsa olmazlarının başında, define dedektörleri gelmektedir. Söz konusu cihazlar, altın arama, define arama, metal arama ve boşluk bulma gibi araştırmalarda kullanılmaktadır. 

İNCELE  

Altın Dedektör Fiyatları ve Özellikleri

Seneler öncesine kısaca bir göz attığımızda, dedektör sektörünün ciddi derecelerde gelişim sağladığını, aynı orantıda altın dedektör fiyatlarının da artış gösterdiğini görmekteyiz. Dünya üzerinde neredeyse her ülkede ciddi sayılarda dedektör kullanıcısı yer almaktadır. Her kullanıcının da hedefinde doğru adımlar atmak ve hedefe ulaşmak vardır. Bu yönde de, altın dedektörü fiyatları göz önünde bulundurularak hareket edilmektedir. 

İNCELE  

Altın Arama Makinesi Nedir

Onlarca sene önce, ufak bir metal çubukla başlayan serüven sonunda artık altın arama makinesi olarak günümüze kadar gelmiştir. Binlerce insanın kullanarak kimi zaman altın, kimi zaman da farklı değerli metalleri, altın arama dedektörü ile aradığını görmekteyiz. Altın arama makinesi olarak adlandırılan bu cihazlar, belirli alanlarda yapılan araştırmalarda kullanılan ve define, tarihi eser ya da çeşitli madenleri aramak için kullanılmaktadır. 2017 yılını göz önüne aldığımızda, teknolojinin nimetlerinden fazlasıyla faydalanmayı başaran altın arama makineleri, yan aparatlarını da ön plana çıkardığımızda ciddi kaliteye ulaşmaktadırlar.

İNCELE  

Kendi Alanında En İyi Dedektör

Lorenz Deepmax Z1 serisi dedektörler, Pulse GBS metal dedektörleri alanındaki en yeni gelişmelerden bazılarıdır. Muhtemelen halihazırda mevcut olan en duyarlı ve kararlı metal tespit cihazlarından biridir. Lorenz Deepmax Z1, yıllarca araştırma ve geliştirmenin bir sonucudur. Bu yeni ürünün yapımına ve özellikle yeni ve geliştirilmiş metal sınıflandırmalarında ve otomatik zemin dengeleme tesislerine çok çaba gösterildi.

İNCELE  

Metal Dedektörü Modelleri ve Gelişen Teknoloji

2017 yılını göz önünde bulundurduğumuzda, dedektör sektörünün de artık diğer teknoloji kategorileriyle aynı geniş kapsamda hizmet verdiğini görmekteyiz. Bu yazımızda, metal dedektörünün diğer dedektörlerden farklarını ve işlevlerini sizlere anlatacağız.

İNCELE  

Dedektör sektöründe şüphesiz ki alan tarama dedektörlerinin yeri her zaman ayrı olmuştur. Araştırma yaparken, alan tarama cihazları oldukça ciddi önem teşkil etmektedir. Arazi şartlarında, doğru cihazları kullanmak, cihazın kalitesini bilmek ve gerçek anlamda ne kadar derinliğe inebildiğini analiz etmek, alan tarama dedektörlerinde başlıca aranan özelliklerden biridir. 

İNCELE  

Define arama dedektörü cihazının nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Define aramak için yola çıktınız, her şey hazır ve tüm ekipmanlarınızı yanınıza aldınız. Artık altın arama işlemleri için son noktaya geldiğinizi düşünüyorsunuz. Altın arama dedektörü kullanmadan önce, mutlaka o cihazın tam randımanla çalışıp çalışmadığını, araştırma yapacağınız bölgeye uygunluk durumunu ve bir çok özel prosedürü bilmeniz gerekmektedir. Daha net bir şekilde anlatmak gerekirse, define ve altın arama işlemleri için sadece bir dedektör cihazına sahip olmakla iş bitmiyor. Peki, define dedektörü çalışma aşamaları nelerdir? Aşağıdaki yazımızda bu konuyu ele aldık.

İNCELE  

Definecilik Dünyasında Dedektör Seçimi

Definecilik denildiğinde şüphesiz ki akla gelen ilk konu dedektör modelleridir. Define avcılığının olmazsa olmaz cihazlarının başında gelen dedektörler, sektörde yer alan mağazalar tarafından kiralık dedektör ve satılık dedektör modelleriyle çeşitlendirilmektedir. Define işaretlerinin çözümünden metal ayrımına kadar pek çok özel alanda kullanılan altın dedektörü kiralamak mı yoksa satın almak mı mantıklı sorularının net cevapları yazımızda detaylarıyla açıklanmıştır.

İNCELE  

Define avcılarının ve altın aramak için yola çıkanların kafalarında bir takım soru işaretleri yer almaktadır. Bu soru işaretlerini göz önünde bulundurduğumuz zaman ilk olarak aklımıza, en iyi ikinci el dedektör hangisi, kiralık dedektörlerin prosedürleri ve sahibinden dedektör almak mı mantıklı yoksa kurumsal bir mağazadan mı dedektör kiralamak doğru olur? gibi sorular takılıyor. İşte, bu tarz sorulara takılan ve altın aramak için gerekli prosedürleri öğrenmek isteyen defineciler, bu sektöre yeni adım atanlar ve daha fazlası için makalemizi okuyabilirsiniz.

İNCELE  

En İyi Dedektör Modelleri

Çok sayıda dedektör bulunduğunu belirtmiştik. Sadece dedektörleri değil, aynı zamanda arazi koşullarını ve arama koşullarını ve aranan nesne türünü değişir. Bu farklılıklar, farklı dedektörlerde farklı özelliklere vurgu yapar. Yine de, "En İyi Dedektör", gereksinimler temelinde verilecek bir unvan. Görev için doğru dedektörü seçmek zorunludur.

İNCELE  

Altın Arama Dedektörlerinin Farklılıkları

Altın dedektörleri, bu referans değerlerine yüksek seviyede duyarlılık sunmak için üretilmektedir. Altının doğal olarak bulunduğu yerlerde zengin bir mineral içeriği olan araziler vardır. Bu yüzeylerde tutarlı bir şekilde çalışabilen bir detektör ileri teknoloji ve üretim deneyimi gerektirir. Piyasadaki birçok dedektörün bu nitelikleri eksiktir.

İNCELE  

Zemin Dengesi

VLF metal dedektörlerinde çok kritik iken zemin dengelemesi, PI devrelerinde gerekli değildir. Ortalama zemin mineralizasyonu, arama bobininden belirgin miktarda enerji depolamaz ve genellikle bir sinyal üretmez. Bu zemin gömülü bir cisimden gelen sinyali maskelemeyecektir. Tersine, zemin mineralizasyonu yansıyan darbenin süresine hafifçe artarak algılama derinliğini arttırır. "Otomatik zemin dengesi" terimi genelde PI enstrümanlarına uygulanır çünkü mineralizasyona normalde tepki vermez ve zemin koşulları için herhangi bir dış ayarlama yapılmaz.

İNCELE  

ABC Dedektör olarak, ürün satış ve destek konularında vermiş olduğumuz hizmeti, web sitemizde de farklı makaleler ile daha farklı boyutlara taşımaya devam ediyoruz. Dedektör modellerinin nasıl çalıştığından tutun da, alan tarama cihazlarının farklı ve bilinmeyen özelliklerine kadar pek çok detayı, blog yazılarımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İNCELE  

Dedektör Cihazlarında Mikroişlemci Kontrolü

Mikroişlemci, bir bilgisayar oluşturmak için gerekli tüm mantık, aritmetik ve kontrol işlevlerini gerçekleştirebilen karmaşık bir elektronik devredir. "Program" olarak adlandırılan bir dizi saklanan talimat mikroişlemci tarafından, her seferinde birer tane olmak üzere, her saniyede birkaç milyona kadar yüksek bir hızda gerçekleştirilir.

İNCELE  

Altın Dedektörü Vericisi

Metal dedektörün halkası (bazen bir arama kafası, bobin, anten gibi) arasında, iletim bobini adı verilen bir tel bobini bulunur. Elektromanyetik alan yaratmak için elektronik akım bobinden geçirilir. Akımın yönü her saniye birkaç bin kez tersine çevrilir; Verici frekansı "çalışma frekansı", akımın saat yönünden saat yönünün tersine ve tekrar saat yönünde döndüğünde saniye başına kaç kez geçtiği anlamına gelir.

İNCELE  

Bazı dedektörler altın üzerinde sıcak olacak şekilde tasarlanırken bazıları hedef paraları toplamaya daha uygundur. Bazı dedektörler su geçirmezdir, sadece bobinlere batırılabilir, diğerleri de su geçirmezdir ve tüm ünitenin sörf yapılmasına izin verir. Bazı makineler tuzlu suda daha iyidir, diğerleri ise daha taze. Çoğunlukla sizin için ne ödeme yaparsınız. Ucuz bir dedektörle hedeflerinizi kazarsınız ancak çok fazla çöp tazeleyebilirsiniz. Orta veya üst düzey bir dedektör ile plaja ilk turunuzda daha üretken olabilirsiniz. Bunu düşün. En ucuz dedektörü satın alırsanız, bu derinliğe nüfuz etmez ve çoğunlukla sığ çöp bulabilirsiniz. Bulunduğunuz tek şey çöpse, muhtemelen daha sonra sporda kalmazdınız. Öte yandan, ilk yolculuk sırasında daha derinlere gömülmüş bir altın yüzük bulmanızı sağlayan bir detektör için biraz daha fazla para harcarsanız, hayat boyu bağlanırsınız ve bu makine kendiliğinden para ödeyecektir.

 

İNCELE  

Metal dedektörleri özellikleri, farklı derecelerle sınıflandırılmakta ve bir çok özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Peki, metal dedektörlerinin ne gibi özellikleri vardır? Aşağıda yer alan makalemizde, metal dedektörlerini başlıca özelliklerini ve bu özelliklerin ne gibi unsurları kapsadığını öğrenebilirsiniz.

İNCELE  

Metal dedektörleri metalik nesnelerin varlığını tespit etmek için elektromanyetik alanlar kullanır. Bunlar, yürüyen, el tipi ve araca monte edilmiş çeşitli modellerde mevcuttur ve havaalanı, devlet okulları, adliyeler ve diğer korunan alanların girişlerinde gizli metal nesneler için personeli aramak için kullanılır; Mayın tarlaları, arkeolojik eserler ve çeşitli değerli eşyalar avlamak; Ve sanayi ve inşaatta gizli veya istenmeyen metal nesnelerin tespiti için. Metal dedektörleri metal nesneleri algılar, ancak görüntü oluşturmazlar. Örneğin bir röntgen cüzdanı tarayıcı, yalnızca metal varlıklarını keşfetmekten çok metal nesneleri görüntülediğinden metal dedektörü olarak sınıflandırılmaz.

İNCELE  

Bir metal dedektörü yakınlardaki metalin varlığını algılayan bir elektronik araçtır. Metal dedektörleri, nesnelerin içinde gizlenmiş metal kapanımları bulmak için veya yeraltı gömülü metal nesneler bulmak için kullanışlıdır. Genellikle zemin veya başka nesneler üzerinde süpürülebilen bir algılayıcı problu el ünitesinden oluşurlar. Sensör bir metal parçasına yaklaşırsa, bu kulaklıkların tonunun değişmesi veya göstergede hareket eden bir iğne ile gösterilir. Genellikle cihaz mesafe belirtileri verir; Metal ne kadar yakın olursa kulaklığın sesi o kadar yüksek veya iğne de o kadar yüksek olur. Diğer yaygın bir tip ise, bir kişinin vücudundaki gizli metal silahları tespit etmek için hapishanelerde, mahkemelerde ve havaalanlarında erişim noktalarında güvenlik taraması için kullanılan metal dedektörlerin "yürüyelim" sabitidir.

İNCELE  

Metal dedektörünün en temel biçimi, alternatif bir manyetik alan oluşturan bir bobin içinden geçen alternatif bir elektrik akımı gönderen bir osilatör adı verilen bir aletten oluşur.

Metal, elektrik iletmesine izin veren özelliklere sahiptir. Bobin tarafından üretilen alternatif akım tarafından bir metal parçası yakın olduğunda, metalde girdap akıntıları adı verilen bir şey uyarılacaktır. Metalden gelen bu girdap akımı, kendi içinde manyetometre denilen, cihazın içindeki başka bir bobin tarafından algılanabilen alternatif bir manyetik alan üretir. Böylece metal, tanımlanabilen manyetik alana bir fark yaratır.

İNCELE  

Özelliklere gelince, en önemlisi (ve fiyat farkı yaratır) doğruluk demektir. Kimse sadece önemsiz bulan veya değerli metal nesneleri alamayan bir metal dedektörü satın almak istemez. Doğruluk, aynı zamanda, dedektörün bir nesneyi alabileceği derinlikle ilgilidir. Yüksek hassasiyetli cihazlar, yerin altına gömülü küçük nesneler (bunlar en değerli olanlardır) bulabilirken, düşük hassasiyetli cihazlar yalnızca nesneleri yer seviyesinde bulabilir veya çok derinlerde gömülmeyebilir. Bunların mutlaka daha az değerli olması gerekmez, ancak tutmaya değecek bir şeyle karşılaşana kadar her türlü çöpü bulma olasılığınız yüksektir. Mali nedenlerle yüksek doğrulukla gitmek istemiyorsanız, orta hassaslığa sahip bir dedektör satın almanız yeterlidir.

İNCELE  

Garrett Ace 150 Özellikleri

LCD Ekran Görüntüsü

Garrett Ace 150, etkileşimli ve kullanımı kolaylaştıran büyük bir LCD ekrana sahiptir. Bu ekranda sadece bir kaçından bahsetmek gerekirse, metal türü, bozuk para derinliği ve alt ve üst ölçekler gibi önemli bilgileri görüntüler. Ayrıca her komut ekranda gösterildiği gibi metal dedektörlerini çalıştırmayı da kolaylaştırır.

İNCELE  

Metal algılamaya başarıyla meraklıları sokan ürünlerden biri de Garrett Metal Dedektörüdür. Piyasada metal tespit tekniğine adanmış modern ürünler yarattı ve tanıttılar. Bunlardan bir tanesi Garrett'ın AT Pro Metal Dedektörüdür. AT'nin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, Tüm Araziler içindir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu metal dedektörü farklı araziler için uygundur.

İNCELE  

DRS 3D Stealth Ground Scanner bir dünya prömiyeri olarak ön plana çıkmaktadır. Bu, çukurları, boşlukları, tünelleri ve ayağınızın birkaç metre altındaki metalleri bulmanızı sağlayan ilk "görünmez" cihazdır. Aynı zamanda, 50 metreye kadar güçlü elektromanyetik alan bozulması yönünde adım atılmasına olanak tanıyan uzun menzilli moda sahiptir. Bir cekete sığan 8 süper jeofizik sensörü (SGS70) içerir. Her şey bir tablet PC tarafından kontrol edilir. 3 modda yer taraması yapmak için yalnızca 1 düğme gerektiği için çalışmak çok kolaydır. Boşluklar ve metaller tablet PC'de gerçek zamanlı olarak görünür; verileri analiz etmek için uzaktaki bir bilgisayara ihtiyaç yoktur.

İNCELE  

PRO RADAR X3, X2'nin geliştirilmiş bir versiyonudur ve içerdiği 8 sensörlü 60cm manyetometre anteni sayesinde 4 kat daha iyi çözünürlüğe sahiptir. Ayrıca, istediğiniz ve istediğiniz herhangi bir yönde yaklaşık 3 sıra taramanıza izin veren ikinci bir 100cm gradiometre anteni ile birlikte gelir.

İNCELE  

PRO RADAR X1, yüksek performans, mükemmel ergonomi ve kullanım kolaylığı karışımından oluşur. Anten, yeraltının çok hassas taramaları için 2 sensör gradiometre anteni içerir. Bu gradiometre, gömülü nesneleri ve yapıları zemine kadar istediğiniz herhangi bir yönde 15 metreye kadar algılamanıza izin verir.

İNCELE  

Pimax 3 Pro, muhteşem görünümü ve dikkat çekici farklı özellikleri ile 2017 yılında da en çok tercih edilen modeller arasında yer alacaktır. Android işletim sistemine sahip Pimax 3 dedektör modeli ile artık 3D olarak görüntüleme yapabilir ve hedeflerinizi en ince ayrıntılarına kadar izleyebilirsiniz. Peki, Pimax 3 dedektör modelinin diğer özellikleri nelerdir?

İNCELE  

Bir metal dedektörünün çalışmaları havaalanları, tren istasyonları veya diğer halka açık yerlerle sınırlı değildir. Ancak, metal dedektörü piknik veya diğer hobileri de büyülemek için kullanılabilir. Açıkça görüleceği üzere, bir metal dedektörü, onun yanına gelen her metalin dışına bağlanabilir, bu nedenle, küçüklerin piknik yapmak için bir piknik yapacaksanız, bu şey tipik pikniklerinizi büyüleyici bir maceraya dönüştürebilir. Güvenilir ve kullanışlı bir metal dedektörü için meraklı iseniz, Go Find Metal Dedektörü'nü gözünüzü kiralayın.

İNCELE  

Basitçe söylemek gerekirse, çoğu metal avcısı ve uzmanı, bunun şimdiye kadar yaratılan en güçlü altın metal dedektörü olduğu konusunda hemfikir. Gelişmiş elektronik mühendisliğinin bir örneğidir ve 4 metre derinliğe kadar beyzbol ebatlı olanlar ve her şey dahil alt gram altın nuggets bulma yeteneğine sahiptir. Dahası, Minelab GPX 5000, sonunda sizi hayal kırıklığına uğratmak için saatlerce kazı yapabilecek topraktaki minerallerin varlığı nedeniyle ortaya çıkan tüm sinyalleri de ortadan kaldıracaktır.

İNCELE  

Garrett GTI 2500 derin arayan birine dönüşebilme özelliğine sahip profesyonel bir toprak metal dedektörüdür. Düşük ve yüksek mineralizasyonlu topraklarda, kereste, sikke, antik eşya ve mücevher arayışı için tasarlanmıştır.

İNCELE  

Kiralık Dedektör ile Zemin Etütleri

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay !

İNCELE  

Elektromanyetik spektrum, aslında somut bir şeydir. Gözümüzün gördüğü ışık, elektromanyetik dalgalara bir parçadır. Elektromanyetik spektrumun görülebilir kısmı, gök kuşağının sahip olduğu portakal rengi ve kırmızıdan, mor ve maviye kadar bütün renkleri içermektedir. Bu renklerin hepsi aslında ışığın farklı dalga boylarını oluşturmaktadır.

İNCELE  

Askeri kuruluşlar antitank ve antipersonel mayınlarının yerini bulmak için, yer altındaki bomba, mermi ve tuzakların yerini bulmada,

Belediyeler, telefon işletmeleri, elektrik ve su dağıtımı yapan kurumlar kazılardan ve yol çalışmalarından dolayı, veya asfalt kaplanmasından dolayı kanalizasyon ve mazgal kapaklarının yerleri kaybolduğunda bunların eski yerlerini bulmak için,

İNCELE  

Metal dedektör metalik cisimleri algılayan bir cihazdır. Genel olarak yakın metallerde ses işareti ile uyarı verir. Metal dedektörleri elektromanyetik dalgalar gönderme ve alma genel prensibine göre çalışırlar. Gönderilen elektromanyetik dalga rastladığı metal cisim üzerinde “eddy currents” veya “faraday akımları” denen bir akım endükler. Bu endüklenen akım tekrar bir elektromanyetik dalga üretir. Bu elektromanyetik dalgalar tekrar bobinde bir akım endükler. Bu küçük sinyaller elektronik devrelerde kuvvetlendirilerek ses sinyali oluşması için hoparlöre gönderilir.

İNCELE  

Metal dedektör yeraltı görüntülemede kullanılan, elektromanyetik dalgalar yayarak toprak altında bulunan metalleri tesbit etmeye yarayan elektronik bir cihazdır. Metal dedektörlerinin arama bobini zemine elektromanyetik alan ileterek çalışır.

İNCELE  

Bir metal dedektör almaya karar verdiğinizde ve doğru arama sonuçları elde etmek istediğinizde nereden başlamalısınız. Bu yazımızda temel dedektör özellikleri, define arama taktikleri ve toprak yapıları ile ilgili bilgiler verilecektir.

İNCELE  

Define, hazine arama ya da kıymetli metal bulma arkeolojik çalışmalar şansa bırakılacak tesadüfi çalışmalar değildir. Bunun için öncelikle oranın arazi şartları toprak yapısı ve de kullandığınız cihazın yetenekleri define bulmak için çok önemlidir. Elinizde ki cihazın yetekli olması da bazen bir işe yaramayabilir. Bunun için cihazın eğitimini almış cihaza hakim olmalısınız.

Eğitim ile ilgili olarak merak etmenize gerek yok. Alanında uzman deneyimli ekibimiz size aldığınız ürün ile ilgili eğitimi verecektir. Bunun yanında aağıda ki 5 maddeye de dikkat etmeniz başarı şansınızı büyük oranda arttıracaktır.

İNCELE  

Alan tarama teknolojisi ile define aramak çok daha kolay

“Tek bir noktadan çok uzun mesafelerde define aramak alan tarama dedektörlerinin işi”

İNCELE