• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

 

Alan Tarama Dedektörü ve Çalışma Prensipleri başlıklı konumuzda, sizlere alan tarama dedektörü hakkında pek çok bilgilendirme sunarak, hem cihazların çalışma prensiplerini hemde nasıl çalıştıklarına dair detaylı açıklamalarda bulunacağız.

Dünya’da en eski mesleklerden biri define aramasıdır. Bu bağlamda birçok insan çok fazla emek sarfetmiş ve ciddi çalışmalar yapmışlardır. Bunda başarılı olup çok ciddi altınlar ve tarihi eserler bulanlar da olmuştur. Ancak ezbere bir sistemle çalışıp zamanını ve emeğini boşa harcayanlarda olmuştur. Define aramada en temel şart bilinçli olmaktır. Belli verilere ve şemalara göre çalışmak çok önemlidir. Mutlaka belli işaretler ve belli haritalar üzerinden arama yapmak ve bu doğrultuda emek harcamak gerekir. Toprak insanlar için hayati derecede önemlidir. Toprağa günümüzde olduğu gibi eskiden de insanlar çok fazla güvenmişlerdir. Eski medeniyetlerde göğüs göğüse yapılan savaşlar sırasında insanlar yaşadıkları toprakları terketmek zorunda kalmışlardır. Ve bu süreçte sahip oldukları altın ve dönemin değerli eserlerini toprağa güvenerek daha sonra tekrar almak şartıyla belli harita ve işaretlerle gömmüşlerdir. Ancak hayat her zaman istediğimiz gibi gitmemektedir. O dönemde de yaşanan savaşlardan dolayı bazıları öz topraklarına dönememiş bazıları da savaşlarda ölmüşlerdir. Bu durumda toprağa gömdükleri altınlar yerinde kalmış ve günümüze kadar uzanarak define avcılarının hedefi haline gelmiştir. Define aramak ve bu konuda başarılı olmanın temel ilkeleri nedir? Bu konuda öncelikle şunu belirtelim. Define arayacak kişiler kesinlikle belli bir şablon üzerinden çalışma yapmaları gerekmektedir. Yasal izinler alınıp daha sonra çalışmaya başlaması başarı oranını yükseltecektir. Günümüzde teknoloji çok fazla bir şekilde gelişmiştir. Define aramada da teknolojiden mutlaka fayda sağlamak gerekir. bu alanda özellikle alan tarama cihazları çok fazla bir şekilde işe yaramaktadır. Peki alan tarama dedektörü nasıl çalışır diye merak edenler için biraz bilgi vermeye çalışalım.

 

Alan tarama dedektörü nedir? Alan tarama nasıl çalışır? Define aramada en çok kullanılan cihazlar altın arama çubuklarıdır. Ancak son zamanlarda alan tarama nasıl çalışır diye merak edenlere bu cihazlar hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bu cihazları kullanmalarını öneriyoruz. Bu sistem çok eski zamandan beri kullanılan sistemlerdir. Genel olarak maden aramalarında ve su yataklarını tespit etmek amacı ile kullanılmıştır. Günümüzde ise teknoloji çok fazla bir şekilde gelişmiştir. Kimyasal elementler altın aramada bizlere çok fazla fayda sağlamaktadır. Bu gelişmelerle birlikte kimyasal elementler ve frekans teknolojisi sayesinde define aramada bizlere önemli yol gösterici olmaktadırlar. Bu sistemler toprak altında var olan boşlukları, büyük defineleri bulmamızda adeta bir klavuz görevini üstlenirler. Farklı çeşitleri vardır. Bu anlamda alan tarama dedektörü nasıl çalışır diye merak edenlere farklı yöntemlerden bahsediyor olacağız. Alan tarama dedektörü kullanımında acemi ve profesyonel olma şekline göre ayırmak gerekir. bu işe yeni başlamış ve çok fazla deneyimi olmayanlar için iki kişi ve karşılıklı kullanım şekli tavsiye edilir. Antenler karşılıklı tutulur. Bir süre beklenir be antenin verdiği istikamet doğrultusunda harekete geçilir. Uzman kullanıcılar için tekli tabanca şeklinde kullanım önerilmektedir. Bu yöntemde ikinci bir kişinin olmasına gerek yoktur. Bu sistemde cihaz göğüs hizasında ve yere paralel bir şekilde belli bir süre bekletilir ve verilen yön sayesinde harekete geçilir. Tüm bu cihazlar elektronik ve hassas cihazlardır. Kullanımı hakkında çok detaylı bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Cihazları kullanmayı bilmeyenler için altın aramada başarılı olmak çok zordur.

Bu cihazlar belli bir derinlik hesabı yapabilmektedir. Define aramak ve bulmak çok zordur. Bu cihazların sizlere fayda sağlayacağı kesindir. Ancak yüzde yüz bir başarı sağlayacağını kimse garanti edemez. Burada sizin yaptığınız ön çalışmalar ve elinizdeki harita ve de şemaların önemi çok büyüktür. Evet arkadaşlar, alan tarama dedektörleri hakkında yapmış olduğumuz bu yazımızı göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.