• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Özelliklere gelince, en önemlisi (ve fiyat farkı yaratır) doğruluk demektir. Kimse sadece önemsiz bulan veya değerli metal nesneleri alamayan bir metal dedektörü satın almak istemez. Doğruluk, aynı zamanda, dedektörün bir nesneyi alabileceği derinlikle ilgilidir. Yüksek hassasiyetli cihazlar, yerin altına gömülü küçük nesneler (bunlar en değerli olanlardır) bulabilirken, düşük hassasiyetli cihazlar yalnızca nesneleri yer seviyesinde bulabilir veya çok derinlerde gömülmeyebilir. Bunların mutlaka daha az değerli olması gerekmez, ancak tutmaya değecek bir şeyle karşılaşana kadar her türlü çöpü bulma olasılığınız yüksektir. Mali nedenlerle yüksek doğrulukla gitmek istemiyorsanız, orta hassaslığa sahip bir dedektör satın almanız yeterlidir.

"Metal" terimi çok geniştir ve küçük hazineler bulmak için dışarı çıktıktan sonra mümkün olan her türlü metali bulmak istemeyebilirsiniz. Belki sikkeler ve eski soda kutuları ile ilgilenmiyorsun, belki eserler ve mücevher bulmak istiyorsun. Bunun için hediyeler ve filtreler var. Tek yapmanız gereken dışarı çıkmadan önce onları ayarlamak ve dedektör bulmak istemediğiniz şeyleri görmezden gelecektir. Satın alınan metal dedektör türüne bağlı olarak, hazır ayarlar ve filtreleri az veya çok doğrulukla ayarlayabilirsiniz. Örneğin, bulmak istediğiniz metal türünü (altın ve gümüş gibi) veya nesneyi tanımlayabilirsiniz. Dolayısıyla, yerel plajınız değerli eserleri saklamak için özellikle biliniyorsa, bu filtreyi ayarlayabilirsiniz ve dedektör, yalnızca seçilen öğe türünü bulduğunda sizi uyarır. Önayarlar ve filtreler kesinlikle çok faydalıdır, ancak yalnızca belirli bir şey arıyorsanız. Metal dedektörünüzü sadece eğlenmek için kullanıyorsanız ve yolunuz ne olursa olsun mutlu, o halde basit bir modelle daha da iyisiniz.

Genel olarak metal dedektörleri karmaşık aygıtlar değildir. Akıllı telefon kullanabiliyorsanız, bir metal dedektörünün etrafında yolunuzu bulabilirsin. Bununla birlikte, kullanım kolaylığı son zamanlarda birçok şirketin yatırım yaptığı bir şeydir, çünkü müşteriler sezgisel olmayan, karmaşık arayüzlerden hoşlanmazlar. Bu nedenle en yeni modeller, ayarları gösteren veya bulunan öğeleri gösteren dijital ekranlarla birlikte gelir. Örneğin, en gelişmiş metal dedektörleri büyük bir nesne veritabanına sahiptir ve bir şeyler bulduklarında ekranda ne olduğunu gösterirler. Böylece artık kazmaya gerek yok. Ekranda gördüklerinden hoşlanmıyorsanız, devam edin. Bu özellik, metal dedektörünün fiyatını önemli ölçüde artıracak, ancak buna değecek, çünkü tüm deneyimi daha hoş hale getiriyor.

Bazı metal dedektörleri su geçirmezdir ve mümkünse su geçirmez olmayan dedektörlerden onları seçmelisiniz. Teorik olarak, sığ suda veya kıyıda, ıslak kumda metal nesneler bulmak için kullanışlıdırlar. Ancak, bundan daha kullanışlıdırlar. Örneğin, bir bahçe veya ormanda bir şey arıyorsanız çim ıslanabilir ve bileşenlere zarar verebilir. Ayrıca, evden uzaktaysanız ve aniden yağmur yağmaya başlarsa, su geçirmez bir metal dedektörü (https://www.abcdedektor.com/dedektor-cesitleri/metal-dedektorleri.html) ile güvende olmanız daha iyi.