• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Metal dedektörleri özellikleri, farklı derecelerle sınıflandırılmakta ve bir çok özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Peki, metal dedektörlerinin ne gibi özellikleri vardır? Aşağıda yer alan makalemizde, metal dedektörlerini başlıca özelliklerini ve bu özelliklerin ne gibi unsurları kapsadığını öğrenebilirsiniz.

Derinlik

Gerçek tespit edilebilir derinlik, toprak kompozisyonu, hedefin boyutu ve materyali gibi birçok faktöre bağlı olsa da, bazı metal dedektörleri yeraltında daha derin çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Hedef Uyarı

Metal dedektörleri, bir metal dedektörü ne zaman bir hedef sinyali aldığını bildirmek için bir veya daha fazla sesli, görsel veya dokunmatik uyarı kullanır. Ucuz metal dedektörleri, tespit edilen metal ne olursa olsun aynı bip sesine sahip olacaklar. Diğer daha sofistike metal dedektörleri, tespit edilen metal türüne göre belirgin bip seslerine sahip olacaklar. Örneğin, önemsiz olan bu dedektörlerden bazıları bir yönde üç kez bip sese ve diğeri de bir bip sesi verecek. En pahalı ve tartışmasız en iyi metal dedektörleri size her hedef türü için farklı bir ton verir. Örneğin, çok frekanslı dedektörler altın için düşük yumuşak ton ve madeni paralar için yüksek bir ton tonuna sahiptir. Alüminyum folyonun bir kural gibi altın gibi geldiğini söyleyen su avcıları, değerli sinyallerden kaçınmak için tüm hedefleri kazıyorlar.

Zemin Dengesi

Birçok metal dedektörü, metal dedektörünün hatayla sizi uyarması için yerdeki mineralleri ayarlamanıza izin veren ayarları içerir. Bazı dedektörlerde zemin dengesini manuel olarak ayarlayabilirsiniz; Üst düzey metal dedektörleri, zemin minerallerinden gelen yanlış sinyalleri otomatik olarak ayarlamak ve iptal etmek için mikroişlemciler kullanmaktadır.

Algılama Modu

Pek çok metal dedektörü, aradığınız nesnenin türüne göre ayarları değiştirmenizi sağlar. Dört en yaygın algılama modu bozuk para, madeni para / mücevher, kalıntı (düğmeler, toka, mermi, vb.) Ve maden arama (altın). Bazı metal dedektörleri sadece bir veya iki modda uzmanlaşır ve diğerleri aynı anda yalnızca bir modda veya tüm modlarda arama yapmanıza izin verir. Belli bir durum için bir mod ayarlayabilme, yanlış sinyalleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Duyarlılık

Çoğu metal dedektörü, üniteyi, zemin minerallerine, zemindeki hedeflere ve elektriksel parazitlere karşı daha az duyarlı olacak şekilde ayarlamanızı sağlar.

Ayrımcılık

Ayrımcılığı, kazmak istediğiniz hedefleri seçmenize olanak tanır. Çöpü ortadan kaldırabilir ve yalnızca daha iyi hedefler kazandığınız için bu çok yararlı olabilir. Bu özellik, karada veya kuru kumda mükemmel bir özelliktir. Su avcıları kural olarak tüm sinyalleri kazmak için teneke folyo sadece altın gibi geliyor. Folyoyu ortadan kaldırırsanız, altın yüzüğü bulma şansınızı da büyük oranda azaltırsınız. Çoğu, önemsiz sinyalleri azaltmak ve zaman kazanmak için bu özelliği yoğun çöp alanında kullanır.

Ekran

Birçok kara detektörü (kuru kumda kullanılabilir) elektronik ekranlara sahiptir. Bu sofistike metal dedektörleri, kazmaya başlamadan önce, hedefin türü ve hedefin ne kadar derinlerine gömüldüğü hakkında bilgi görüntüler.

Pil Ömrü

Birçok metal dedektörü 'AA' pil kullanmaktadır. Diğerleri şarj edilebilir. Yanma süresi yalnızca birkaç saatten 30 saate kadar sürer. Sahada değiştirilebilen ilave bir şarj edilebilir pil satın almayı düşünün. Dünyadaki tüm sabahları algılamak ve dedektörün pilinin bitmesi için mücevher kazanmaya başlamak en kötü duygudur.

Boyut, Şekil ve Ağırlık

Metal dedektörleri genellikle sadece birkaç kilo ağırlığındadır, ancak bazıları diğerlerinden daha ağırdır. Bir seferde saatlerce bobini sallarsanız, hafif bir dedektör veya kutuyu bir atık kayış üzerine monte etme ve yalnızca bobin ve şaftın salınmasını isteyeceksinizdir. Su avcıları dedektörün şeklini de göz önüne almalıdır. Geniş düz bir yan yüzey artan direnç oluşturur. Bu direnç, en hızlı hazine avcısını bile hızla yavaşlatabilir veya kıvrılabilir.