• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Bazı dedektörler altın üzerinde sıcak olacak şekilde tasarlanırken bazıları hedef paraları toplamaya daha uygundur. Bazı dedektörler su geçirmezdir, sadece bobinlere batırılabilir, diğerleri de su geçirmezdir ve tüm ünitenin sörf yapılmasına izin verir. Bazı makineler tuzlu suda daha iyidir, diğerleri ise daha taze. Çoğunlukla sizin için ne ödeme yaparsınız. Ucuz bir dedektörle hedeflerinizi kazarsınız ancak çok fazla çöp tazeleyebilirsiniz. Orta veya üst düzey bir dedektör ile plaja ilk turunuzda daha üretken olabilirsiniz. Bunu düşün. En ucuz dedektörü satın alırsanız, bu derinliğe nüfuz etmez ve çoğunlukla sığ çöp bulabilirsiniz. Bulunduğunuz tek şey çöpse, muhtemelen daha sonra sporda kalmazdınız. Öte yandan, ilk yolculuk sırasında daha derinlere gömülmüş bir altın yüzük bulmanızı sağlayan bir detektör için biraz daha fazla para harcarsanız, hayat boyu bağlanırsınız ve bu makine kendiliğinden para ödeyecektir.

 

Dedektör Türleri

Temelde şu anda piyasada bulunan üç farklı metal dedektör tipi ve yaklaşık bir düzine imalatçı vardır. VLF (Motion) dedektörleri, darbe indüksiyon dedektörleri ve Çok Frekanslı dedektörler. Bazı modeller plaj, kara ve su avcılığı için uyarlanabilir ve diğerleri dalıcının neopren davlumbazındaki işitme için daha iyi hedef hacim kontrolü gibi özelliklere sahiptir. Her metal dedektör tipine hızlıca göz atalım, böylece planlı hazine avcılığında hangisinin en iyi birim olduğuna karar verebilirsiniz.

 

VLF (Hareketli) Dedektörler

VLF Çok Düşük Frekans'ın kısaltmasıdır. Bu dedektörlere hareket dedektörleri denir. VLF üniteleri taze veya tuzlu suda ve kuru plajda kullanılabilir. Onlar tuza tepki verir ve bobin ıslak okyanus kumu ile temas ettiğinde biraz düzensizleşirler. Bu nedenle birimler toprak ve tatlısu kullanımı için en iyisidir. Bu dedektörler, bir hedefin bulunması için arama bobininin hareket halinde olmasını gerektirir. Hedef geçtiğinde ünite bip sesi çıkarır. Çoğu dedektörün kendi dilleri vardır. Örneğin, her iki yönde tek bir bip sesi iyi bir hedef olur; bir yönde tek bir bip sesi, ardından diğerinde üç bip sesi, çöp anlamına gelebilir.

 

Darbe İndüksiyon Dedektörleri

Puls İndüksiyon üniteleri tuzlu suda en iyisidir ve genellikle konuşma en derin hedefleri alacaktır. Atım dedektörleri, okyanusta çalışan herkes için harika olan tuzu görmezden gelmek için tasarlanmıştır. Ne yazık ki, iyi sinyalleri kaybetmeden demir ve hurdaları ayırt edemezler. Bu dedektörlerin harekete geçmesi gerekmez ve doğrudan bir hedefin üzerinde tutulduğunda sabit bir tonda ses çıkarmaya devam eder. Darbeli dedektörler, genellikle, tüplü dalış hazine avcıları, özellikle de İspanyol Galleonlar için çalışanların seçim dedektörüdür. Bu dedektörler piyasadaki en derin arayan birimlerdir. Aşağı tarafı en çok kulağınıza sahip olmak ve bir hedefi izole etmek için sinyal tonundaki küçük dalgalanmaları dinlemek için pratiğe ihtiyaç duymanızdır.

 

Çok Frekanslı Dedektörler

Çok frekanslı dedektörler biraz daha pahalıdır, ancak temel olarak her iki dünyanın en iyisini gerçekten evrensel bir dedektörde sunar. Birimler çeşitli frekanslarla tarar. Çoklu frekanslarla taradıklarından, çalıştığınız zemin bileşimi ve mineralizasyon için daha iyi ayar yapabilirler. Bunun anlamı, bu dedektörlerin genellikle nabız veya hareket dedektörlerinden daha fazla hedef bulmasıdır. İlave yararlar, kullanımı kolay, tüplü dalgıçlar için bazılarının hedef sesini yükseltebilmenizi sağlayan benzersiz bir hedef hacim özelliğine sahip olmalarıdır. Bu şekilde dalıcılar, neopren dalış başlıkları ve ortam kabarcığı gürültüsü ile hedefleri işitme konusunda sorun yaşamazlar.

 

Ek özellikler

Daha önce listelenen kategorilerin her birinde, farklı özelliklere sahip dedektörler sunulmaktadır. Araziler için bazı dedektörler (veya kuru plajlar), hedefin kazılmasından önce bulduklarını gösteren çok gelişmiş elektronikler ve sayaçlara sahiptir. Bu görüntüler yalnızca tespit ettiği metal türünü değil, hedefin neredeyse derinliğini de gösterir. Ne yazık ki su makinelerinde bu özellik yok. Bir nedenden ötürü plaj ve su avcılığı üzerine yoğunlaşıyoruz. Sahilde güneş kedileri her çeşit eşyayı kaybederler. Anahtarlar, bozuk para ve mücevher genellikle bir havlu bırakılır ve sonra havlu alınıp çalkalanana kadar unutulur. Bu hedefler kuma çarptıktan sonra, onları metal dedektörü olmadan bulmak imkansızdır. Güneş tutanları da düzenli olarak kendilerini güneş ışığı veya bronzlaşma yağı ile köpürür. Daha sonra kendilerini güneş altında pişirirler. Bir süre sonra serinlemek için yürür ya da suya atlarlar. Şimdi serin su, yaz ısılarında şişen parmakların küçülmesine ve halkaların kaymasına neden oluyor. Genel bir kural olarak altın arzulanan hazinemiz olacak. Altın bir kara makinesi ile sahilde yüksek ve kuru bulunur. Bununla birlikte, sörf ve derin suda genellikle daha çok miktarda bulunur. Suyun avlanmasının bir başka yararı da flip tops ve alüminyum folyo gibi daha az çöp kazamanızdır.

Geçmişte, birçok ciddi metal dedektör avcısı aslında iki veya üç farklı metal dedektörü sahibiydi. Biri tuzlu su için diğeri taze, üçte biri kara avı için Şimdi, iyi bir su geçirmez çok frekanslı dedektör, çoğu ortamda iyi bir iş çıkarabilir. Seçim, avlanmak için ne kadar zaman harcarsanız kıyasla ne kadar harcamak istediğinize ve kuru plajı, sığ su veya hazine için tüplü dalış yapmayı planlıyorsanız gelir.

Metal Dedektörleri, yüzeyin yaklaşık 6-24 inç altındaki nesneleri algılayabilir. Her bir makinenin nüfuz edebileceği derinliği, aradığınız metalin türü, hedefin boyutu, toprağın bileşimi, gömülü metal nesnelerden gelen girişim ve kullanıcının tecrübesine bağlıdır. Hangi dedektörün sizin için en uygun olduğuna karar vermeye çalışırken, hangi ortamda metal dedektörünüzü kullanacağınızı düşünerek başlayın. Hangi metal dedektörü satın alacağınızı değerlendirirken, ilk kullanımınız belirlemek ve tanımlamaktır. Kendinizi her şeyi yapabilen bir makine istemekle bulursanız, endişelenmeyin. Çoğu üretici, çeşitli ortamlarda çalışabilen makineleri üretmektedir. En olası arama ortamlarınızı ve istenen hedefleri belirledikten sonra çoğu metal dedektör ve cihazlar diğer bazı özelliklerini düşünün ve karşılaştırmanın zamanı geldi: