• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Dedektör Cihazlarında Mikroişlemci Kontrolü

Mikroişlemci, bir bilgisayar oluşturmak için gerekli tüm mantık, aritmetik ve kontrol işlevlerini gerçekleştirebilen karmaşık bir elektronik devredir. "Program" olarak adlandırılan bir dizi saklanan talimat mikroişlemci tarafından, her seferinde birer tane olmak üzere, her saniyede birkaç milyona kadar yüksek bir hızda gerçekleştirilir.

Modern metal dedektörlerinde mikroişlemcilerin kullanımı, sadece birkaç yıl önce hayal bile edilemeyecek olanakları ortaya çıkardı. Geçmişte, bir metal dedektörüne yeni ve kullanışlı özellikler eklemek, ek kontrol düğmeleri ve anahtarlar anlamına geliyordu. Bu yaklaşım için açık sınırlar vardı; Bir noktada boyut, maliyet ve operatör karışıklığı ele geçirildi. Bir mikroişlemci, bir sıvı kristal ekran ve basit bir tuş takımı ile sorun çözülür. Ek bir donanım eklemeden hemen hemen sınırsız sayıda özellik eklenebilir. Bu özellikler bir "Menüler" sistemi ile düzenlenebilir, böylece ekrandaki istemleri izleyebilen herkes kolaylıkla sonradan kumandayı bulabilir ve beğenisine göre ayarlayabilir. Bu şekilde, tek bir metal dedektörü herhangi bir uygulama için veya herkesin kişisel tercihine uyacak şekilde ayarlanabilir.

Bunun biraz karışık olduğunu düşünebilirsiniz - bu ayarlamaları yapmakla rahatsız edilmek istemiyorsanız ne olacak? İşte mikroişlemci kontrolünün gerçek güzelliği; Zorunda değilsin Makineyi her çevirdiğinizde, her kontrol, mikroişlemci tarafından, genel olarak kullanışlı bir konuma getirilebilir, böylece yeni başlayanlar veya sıradan kullanıcılar bu gelişmiş özelliklerin hepsinin orada olduğunu bilmeyecektir. Ya da daha iyisi, menüsünden - madeni para avcılık, arama, kalıntı avcılık, vs - gibi tercihlerinizi seçebilir ve mikroişlemci, deneyimli ustalardan gerçek kullanımda kanıtlanmış ayarları seçerek sizin için tüm ayarları yapacaktır.

Bu avantajlara ek olarak, metal dedektörünün ses ayrımcılık kabiliyetlerini arttırmak ve L.C.D.'de çeşitli biçimlerde bilgi görüntülemek için güçlü yazılım rutinleri kullanılabilir. Operatörün hedef yanıtları daha hızlı ve daha kolay yorumlamasını sağlamasıdır.