• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Altın Arama Dedektörlerinin Farklılıkları

Altın dedektörleri, bu referans değerlerine yüksek seviyede duyarlılık sunmak için üretilmektedir. Altının doğal olarak bulunduğu yerlerde zengin bir mineral içeriği olan araziler vardır. Bu yüzeylerde tutarlı bir şekilde çalışabilen bir detektör ileri teknoloji ve üretim deneyimi gerektirir. Piyasadaki birçok dedektörün bu nitelikleri eksiktir.

Altın dedektörlerin en ayırdedici özelliği, diğer elementleri gözardı etme ve sadece altın ve ilgili metallere odaklanma yeteneğidir. Başka bir deyişle, altın dedektörler kayalar ve taşlarla kaplı bir külçe şeridi bile bulabilmelidir. Altın dedektörleri, derin kompozisyon ve güç özelliklerini korurken, toprak kompozisyonunda anormallikler gösterebilecek yüksek mineral seviyeleri karşısında tutarlılıkla çalışmalıdır. Bu, son teknolojinin, ileri mühendisliğin ve zengin bir deneyim gerektirir.

Yalnızca cihazın kendisi değil, aynı zamanda bobinlerden kablolara kadar olan dakikalık ayrıntılar, yüzlerce, hatta binlerce denemenin meyveleri ve sonuçların analitik çalışması olmalıdır.

Altının sıklıkla bulunduğu doğal ortam mineral zengin topraktır. Bu arazide tutarlı ve etkili bir şekilde çalışabilen dedektörlerin sayısı o kadar yüksek değildir. En gelişmiş teknoloji ve hassas ekipman seviyesi şarttır.

Altın dedektörünün en ayırdedici özelliği, zengin mineral bir maden taşı altında bile bulunan 1 gram'dan daha küçük altın kitlelerini tespit edebilmesidir.

Bu, sıradan dedektörlerin farklı bir prensibe göre çalıştıklarından, altın dedektörleri diğerlerinin önüne geçmektedir.

Bu tür özelliklere sahip bir detektör üretmek, sağlam bir Ar-Ge ve Mühendislik yapısını gerektirir, bu özelliklere sahip olan firmalar kalabalık arasında açıkça öne çıkıyor.

Madeni zengin topraktaki metal sinyaller çok yüksektir. Tüm metaller arasında altının seçilmesi birinden daha zordur. Bu dedektörlerde kullanılan teknoloji neredeyse tamamen farklıdır.

Altın ile Dedektör Bağdaştırması

Altın, birim uzunluğuna özgü öz direnci ve endüktansı ile, çevre içindeki diğer metallerden ve manyetik malzemelerden farklıdır. Bu nedenle farklı zaman sabitleri vardır. Bu damardaki altının bulunduğu yüzeyler de bu açıdan ortalama yüzeylerden farklı olmalıdır.

Tipik bir hazine tarayıcısı veya tek para detektörü, ortalama bir arazide çeşitli hedeflere eşit bir seviyede hassasiyet sunmak üzere tasarlanmıştır. Öte yandan, altın dedektörleri, taranan yüzeyde bulunan yabancı maddelere karşı altınların mükemmel bir şekilde tespit edilmesini sağlamak için optimize edilmiştir. Altın dedektörleri, bu gibi hassas taramaları gerçekleştirmek için yöntemler, teknolojiler, ayrıntılı hesaplamalar ve birikmiş bilgi üzerine kuruludur. Bu hedefleri gerçekleştirmek için dedektör tasarımı, arazide altın tespit edip etmeyeceğini belirler.

Örneğin, hazine tarayıcılarının hedefleri genellikle nispeten büyük kütlelerdir. Metaller arasında ayrım yapabilen dedektörler, bu tür nesnelerin, yani çelik, demir veya bakırın bileşiminde baskın olan metali belirlemesine izin verir. Nesne nispeten büyük olduğu için, daha derin seviyelerde bile buluntulara izin vererek nokta bulmak daha kolaydır. Tarih araştırması, hazinelerin genellikle erkeklerin yaşadığı topraklarda bulunduğunu ortaya koyarken, altın genellikle kuru, ıssız, kayalık ve mineral bakımından zengin arazilerde bulunur. Bu nedenle, tartışılan dedektörlerin kullanım alanları ve hedefleri açıkça farklıdır.