• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

En İyi Dedektör Modelleri

Çok sayıda dedektör bulunduğunu belirtmiştik. Sadece dedektörleri değil, aynı zamanda arazi koşullarını ve arama koşullarını ve aranan nesne türünü değişir. Bu farklılıklar, farklı dedektörlerde farklı özelliklere vurgu yapar. Yine de, "En İyi Dedektör", gereksinimler temelinde verilecek bir unvan. Görev için doğru dedektörü seçmek zorunludur.

Örneğin, hazine tarayıcısı maden açısından zengin bir ortamda altın küllüğünü aramak için uygun olmayacaktır. Gerçekten de, hazine tarayıcıları, yüzeyin yakınında bulunan küçük metallerin yerine, daha derinlere gömülmüş daha büyük kitleleri tespit etmek için üretilmiştir. Bu yaklaşım, kullanıcının yüzeye yakın küçük metal nesnelerden gelen yanıltıcı sinyalleri silmesine ve göz ardı etmesine yardımcı olur.

Çünkü "Hazine Tarayıcısı" derin gömülü büyük hedefler bulmakla ilgilidir. High-end Treasure Scanners boşlukları ve metalleri tespit edebilir. Ancak daha küçük nesneler açısından daha az hassastırlar. Hazine Dedektörlerinin amacı çok daha büyük nesneleri tespit etmektir. Öte yandan, "Altın Dedektörü" çok daha küçük metal parçaları için ve en önemlisi altın için hassas. Tasarım ilkeleri, daha küçük nesneler için en yüksek hassasiyeti elde etmeyi amaçlamaktadır. Hazine detektörünün bulamayabileceği tüm değerli metalleri ve altını algılama yeteneğine sahiptir.

Öte yandan, "Tek Para ve Hobi" dedektörleri, düşük ila orta derinlikte seviyelerde daha iyi sonuçlar verir ve etrafa dağılmış sikkeleri veya çeşitli metal nesneleri (altın, gümüş, bakır) tespit etmede en iyi sonucu alır. Bazı modeller toprağın mineral yapısına daha uygun hale getirmek için ileri teknoloji kullanmaktadır. Ayrıca, deniz, nehir ve plaj ortamlarında kullanılmaya izin veren su geçirmez bobinler ile donatılabilirler. Birçok kullanıcı tarafından zevkle kullanılırlar.

 ''Bu nedenle, Hazine Tarayıcıları, Altın Dedektörleri veya Hobi ve Tekli Para Dedektörleri seçenekleri arasında "en iyisi" hakkında konuşmak mümkün değildir. Her biri farklı bir amaca hizmet ettiği için, bu teknolojileri "en iyi" bulmak için birbirleriyle karşılaştırmak iyi bir fikir değildir.'' 

Bu ayırıcı cihazların kullanım durumlarının ve özelliklerinin birleştirilemediği açıktır. Bu nedenle, "En İyi Dedektör" hakkında konuşmak mümkün değildir. Bununla birlikte, başka bir soru ortaya çıkabilir: Dedektörler arasında "en iyisi" tek bir kategoride mi var? Cevap, dedektör kullanan son tüketiciyle, yalan söylerdi.

Farklı amaçlar için kurulmuş dedektörleri karşılaştırmak adil değildir. Piyasadaki dedektörler, teknolojiye, derinlikle, dayanıklılık, ergonomi, toplam ağırlık, fiyat, destek, garanti ve markaya göre değişir. Tüketici, bu değişkenler temelinde bir seçim yapmak zorunda kalacak ve cihazdan alınan performansı değerlendirmek zorunda kalacaktır.

Unutulmamalıdır ki tecrübeli bir kullanıcının, fabrika çıkışlı bir cihazla beklenmedik sonuçlara ulaşması mümkündür. Aynı tecrübesiz kullanıcı, en üst düzey dedektörlerde bile doğru sonuçlar elde edemeyebilir. Tüketicinin memnuniyet seviyesini tanımlayan parametreler geçmiş tecrübeleri ve dedektörün daha iyi bir şekilde bilinmesini içerir.

Dedektör Kullanımı

Dedektörler, amaçlarına göre çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. En yaygın olanı, bir hobi olarak, tek sikke, altın külçe ve hazineleri aramaktır. Buna ek olarak, güvenlik alanında balistik dedektörler kullanılırken, teknik dedektörler inşaat alanında sürekli artan bir kullanım bulmaktadır. Ayrıca, tarihçiler ve arkeologlar, önemli buluntuların yerlerini tespit etmek için dedektör servislerini kullanmaktadırlar.

Bunlar kısaca şu şekilde tartışılabilir:

 

  1. Tek Para / Sikke, Altın ve Hazine Tarayıcılarının Kullanım Alanları:

     

İnsanlık her zaman gizli olanın ortaya çıkarılması için ilgisini çekmişti. Bugün dedektörlerin yoğun kullanımı bunu saygın bir hobiydi. Birçok kişi bir detektör satın alarak bu hobiye giriyor. Hobi ve hazine avı taraması, sahillerde, plajlarda, eski yerleşimlerde, topraklarda, kayalar altında, ağaçların içinde, gizli nesneleri aramak için yapılır.

 

  1. B) Güvenlik Dedektörleri Kullanan Durumlar;

Günümüzde güvenlik güçlerinin sorumlulukları her geçen gün artmaktadır. Paralel bir gelişmede, kanıt ve tehditlerin zamanında tespit edilmesi her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Güvenlik güçleri, kanıt ve tehditleri belirlemek için dedektörleri kullanmaktadır. Dedektörler şimdi güvenlik güçleri için zorunluluk haline geldi. Dedektörler, boş kabuklar, mermiler, bıçaklar, tornavidalar vb. Silahlara uygulanabilir. Bu nedenle, polis, güvenlik güçleri, askeri, özel güvenlik firmaları ve organizatörlerin tercih ettiği ekipmanlardır. Askeri birimler, mayınları aramak için dedektörleri kullanırken olay organizatörleri, kalabalığın toplanacağı yerlerde tarama yaparak potansiyel risklere karşı harekete geçmek için onları kullanır.

 

  1. C) Teknik Dedektör Durumlarını Kullanma;

Teknik dedektörler genellikle kazı yapmak için gereken kuruluşlar tarafından kullanılır. Manholler, yağmur suyu ızgaraları, valfler, borular, döşeme altındaki kablolar dedektörler kullanılarak bulunabilir. Bu alanda dedektörlerin kullanılması zaman, iş gücü ve malzeme tasarrufu sağlar. Gereksiz ve yanlış kazılar insan sağlığına zarar verdiği kadar önemli kayıplara da neden olur. Dedektör kullanılması, deneme yanılma yaklaşımının yalnızca kayıplara ve atıklara neden olacağı malzeme, emek ve zamandan tasarruf sağlayacaktır. Dedektörler her türlü yol, bina ve arazi kazılarında vazgeçilmez araçlardır. Gelişmiş ülkelerde herhangi bir kişi veya teori önceden dedektör kullanmadan kazı yapamaz. Kazı alanındaki dedektörlerin kullanılması, herhangi bir kazı çalışmasından önce gereklidir.

 

  1. D) Arkeolojik Sitlerde Dedektörlerin Kullanımı;

Arkeologlar her zaman kazı çalışmaları sırasında dedektörler kullanırlar. Bu dedektörler genellikle tünelleri, geçitleri, kilerleri, barınakları, şapelleri, evleri, odaları ve boşlukları araştıran diğer nesneleri, tarihi nesneleri, mücevherleri ve hazinelerini aramak için kullanılırlar. Tarihsel olarak önemli siteler, dedektörleri yoğun bir şekilde kullanarak hasar görmeden ortaya çıkabilir. Devlet tarafından desteklenen kazılar ve bu kazılarda ortaya çıkarılan hazineler, müzelerde açık artırmalar ve sergiler vasıtasıyla gelişmiş ülkelerde teşvik edilmektedir. Bu, ülke ekonomisine katkıda bulunmanın yanı sıra, buluntuların miktarını arttırmaya yardımcı olacaktır.

 

 Kaynak: http://www.golddedektor.com