• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Define arama dedektörü cihazının nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Define aramak için yola çıktınız, her şey hazır ve tüm ekipmanlarınızı yanınıza aldınız. Artık altın arama işlemleri için son noktaya geldiğinizi düşünüyorsunuz. Altın arama dedektörü kullanmadan önce, mutlaka o cihazın tam randımanla çalışıp çalışmadığını, araştırma yapacağınız bölgeye uygunluk durumunu ve bir çok özel prosedürü bilmeniz gerekmektedir. Daha net bir şekilde anlatmak gerekirse, define ve altın arama işlemleri için sadece bir dedektör cihazına sahip olmakla iş bitmiyor. Peki, define dedektörü çalışma aşamaları nelerdir? Aşağıdaki yazımızda bu konuyu ele aldık.

Define Dedektörü Modelinin Çalıştırılması

Define dedektörlerin çalışması marka ve modele göre değişir. Dedektörün bayisinde define dedektörünün olağan kullanım durumlarını ayrıntılı olarak öğrenmek gerekir. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli konu, dedektör tarafından desteklenen dillerdir. Anadilde çalışabilecek bir define dedektörü, dedektörü maksimum düzeyde kullanmanıza olanak tanır. Tüm ayarları ve mesajları iyi bir şekilde kavramak ve doğru yönlendirmeden aramayı yönlendirmek çok önemlidir. Bir yabancı dili iyi anlamış olsanız dahi, hazine avında kullanılan birçok terim içeriğinde tekniktir. Bu nedenle, kendi dilinizde çalışan bir dedektöre alışmak, işlemini anlamak ve arama operasyonlarını en iyi ayarlarla yapmaya çalışmak iyi bir fikir olacaktır.

Kendi dilinizde hazırlanmış bir kullanım kılavuzu da aranacak çok önemli bir unsurdur. Bugün, teknolojideki gelişmelere paralel olarak, dedektör üreticileri ürettikleri dedektörlere sürekli yeni özellikler ekliyorlar. Bu özellikleri anlamak için en etkili yol doğal olarak kullanım kılavuzlarıdır. Uygulamalı eğitim video DVD'leri de kullanışlı olacaktır.

Genel olarak dedektörlerin kullanımı arazide define dedektörü cihazının ayarlanması ile başlar. Bu ayarlamalara yüzey ayarları denir. Ayrıca ikincil ayarlar yapmak zorundayız. Bu, doğru ve doğru bir yüzey ayarı elde etmenize yardımcı olur. Sonraki aşamalar, dedektörün türüne ve özelliklerine atfen, duyarlılık dengesinin sağlanmasının yanı sıra metal ayırt edici özelliklerin kullanılmasını daha iyi sonuçlar elde etmek amacıyla görürdü. Varsa, video, derinlik, yüzey, mineral zenginliği ile ilgili ayarlar ve düzeyler daha ayrıntılı sonuçlara neden olacaktır.

Altın, Define ve Gömü Aramalarında Kullanım Kılavuzunun Önemi

Bu nedenle, satın aldığınız altın arama dedektörü modelinin kullanım kılavuzundaki bir çalışmayı gözden geçirmemelisiniz. Dedektörünüzü iyi tanımak. Dedektör satan satıcıdan eğitim isteyin. Mümkün olduğu kadar deneme yapın ve bahçenizdeki küçük kazılar yoluyla tepkilerine alışarak dedektörünüzü tanıma. Gerçek bir aramaya başlamadan önce, cihazın belirli toprak kompozisyonu ve çevre üzerindeki belirli hedefler karşısında nasıl tepki verdiğini anladığınızdan emin olun ve gerektiğinde notlar alın. Bu testler, gerçek aramalarda size zaman kazandıracak ve doğru adımları atmaya yönlendirecektir. Belki de en önemlisi, cihazın özelliklerini anlamanıza yardımcı olur ve beklentilerinizi buna göre şekillendirir.

Yukarıdaki makalede genel olarak, define ve altın arama dedektörü cihazlarının nasıl çalıştırılması ve kullanılması gerektiğine dair bir takım açıklamalar yaptık. Bu açıklamalara ek olarak, bir de maddeler halinde, altın arama ve define dedektörü cihazlarının önemini arz eden bir kaç önemli maddeleri sıralayacağız. 

Define ve altın arama dedektörü kullanmadan önce;

  • Cihazın kullanım klavuzunun tam olması
  • Maksimum düzeyde kullanmak için iyi bir eğitim
  • Cihaz kullanmadan önce doğru ayarlamalar
  • Dedektör modelinin dil ayarları
  • Cihazın vereceği uyarıların ne anlama geldiği gibi detayların mutlaka bilinmesi gerekmektedir.

Define ve altın dedektörü satın almadan önce, yukarıda yazan koşullara en uygun dedektör firmaları seçilmelidir. Dedektör fiyatlarını, yazmış olduğumuz koşullara ve dedektör modelinin kalitesine göre sınıflandırmalısınız. Ayrıca, metal dedektörü kullanacaksanız, cihazı kullanmadan önce alan tarama cihazları ile herhangi bir işlem yapmadan önce çalışma yapacağınız bölgeyi iyi bilmeniz ve doğru yöntemlerle ilerlemeniz gerekmektedir.