• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Dedektör Dünyasının Vazgeçilmezleri

Yeraltı görüntüleme cihazları, veriler toplar ve kullanıcıya detaylı bir rapor halinde sunar. Bu cihazlar, grafiklerle desteklenen 3D görüntüler oluşturur ve kullanıcının doğru ve hassas bir şekilde hedefe ulaşmasına yardımcı olur. Bu, doğal olarak, derin kazıların gerekli olup olmadığına ilişkin kararlara ulaşmak için kullanıcı bilgilerini sağlayarak önemli zaman kazandırır.

Yeraltı görüntüleme cihazları (ekranlı olanlar), sadece ses sinyalleri yerine alınan frekans verilerine dayanarak şekil, derinlik ve boyut bilgisinin yaklaşık bir çizimini sağladığından, ekransız olanlardan farklıdır. Daha fazlasını vaat edenlere kuşkuyla yaklaşılması gerekir! Yaklaşık bir çizimin hem yeni başlayan hem de deneyimli kullanıcılar için paha biçilemez bir araç olacağı açıktır.

Üstelik ileri teknoloji kullanan Hazine Tarayıcıları, metal nesneden gelen sinyalin türüne ve gücüne dayanarak, sinyalin başladığı ve bittiği noktaları belirleyebilir, yansıma zamanlamasını ve sinyalin zayıflamasını belirleyerek gelişmiş Algoritmalar ekranda renkli bir 3B gösterimi sunar. Bu tür görüntüler, kullanıcının derinlik, boyut ve nesnenin türünü ayrıntılı olarak tespit etmesine yardımcı olur.

Görüntü Tarayıcıları

Görüntü tarayıcıları, bir tarama sırasında alınan tüm ölçümleri ve verileri işler ve parametreleri ortaya çıkarır. Eldeki verileri kullanan, hedef üzerinde odaklanmaya yardımcı olan gelişmiş verimli yazılımlar ve çevresel koşulların doğru bir analizi ve görüntü destekli bir arama.

Görüntü algılayıcı olmayan kullanıcıların tarama ve tarama sonuçları ile ilgili yalnızca sınırlı bilgi sağlayacağının farkında olmalıdır. Deneyimli kullanıcıların ekransız işletim cihazlarında herhangi bir sıkıntısı olmaz. Bununla birlikte, ürünün tutarlılığı ve istikrarı bu bağlamda önemli bir rol oynamaktadır. Bu cihazlar birçok kullanıcının beklentilerini karşılayacak ve hatta onları geçecektir. Göstergelerden yoksun dedektörler tarafından sağlanan sınırlı ayarların yanı sıra raporlama ve görsel yardım yeteneklerinin eksikliği, nihai analizde kullanıcıya daha sınırlı bilgi sunacaktır. Bununla birlikte, tecrübeli bir kullanıcı, bu ek bilgi olmaksızın bunu yapabilir.

Öte yandan, daha basit manyetometre veya GPR ilkesine dayanan görüntü dedektörleri olduklarını iddia eden sistemler, genellikle yüzeysel sonuçlar verecektir. Bu sistemler yanlış ve hatalı parametrelere sahiptir ve raporlama ve gerçek zamanlı 3B görüntüleme kapasitesine sahip değildirler. Bu tür verileri sağlayabilecek durumda olsa bile, anlamsız sonuçları kullanıcılar tarafından yorumlanamaz.

Gerçek Zamanlı Ölçümler

Gerçek zamanlı ölçümlere atıfta bulunmaksızın, tamamen aldatıcı amaçlarla, üretici ya da bayiler tarafından yapılan herhangi bir yorumun ötesinde, bir veritabanından veri sunan sistemler bile var. Bazı firmalar, dedektörlü bilgisayarlar, tabletler veya cep telefonları gibi popüler ve yaygın olarak kullanılan teknolojik araçlarla birleştirerek ürünlerinde "kalite" izlenimi vermeye çalışmaktadırlar.

Öte yandan abartılı ve şişirilmiş fiyatlarla "kalite" hissi uyandırmaya çalışan firmalar bulunmaktadır. Bunlar, en yüksek kalitenin sunulduğunu iddia ederek, 5.000 ila 60.000 Euro arasındaki fiyatlardan bahsedebilir. Bu, zaman içinde, aldatıcı olmasına rağmen "kalite" algısını verecektir. Genellikle basit, ortalama bir ham işletme prensibi ile donatılmış basit bir dedektör / sistem çok yüksek bir fiyata satılır ve ileri teknoloji ile ilgili bir izlenim yaratmak için birkaç aksesuar takviye edilmiştir. Bu yöntemi kullanarak müşterilerine kötüye bazı firmalar var. Bu tür firmalar, çoğunlukla metal algılama amaçlarıyla ilgisi olmayan ve diğer kullanımlar için üretilen aksesuarları, sundukları dedektör ile birleştirdiklerini ve bu sayede artan yetenekler talep ettiğini iddia ediyorlar. Bu tür pazarlama tuzakları karşısında en iyi seçenek kişinin bilgisini arttırmaktır. Tüketicilerin konuya odaklanması için zaman ayırmaları ve konuyu derinlemesine öğrenmeleri gerekir.

Bunlar "Toprakların net bir resmini vereceğiz" gibi sloganları kullanıyor ve cihazlarla birlikte 3D Gözlük gibi bazı aksesuarları pazarlama eğiliminde. Bunlar tamamen pazarlama stuntları olup, müşterileri aldatmaya yöneliktir. Bu aldatıcı iddialar pazarlanan dedektörün kusurlarını ve zayıf yönlerini gizlemek için yeterli olmayacaktır.

Temel amaç, doğru cihazı uygun fiyata satın almak ve herhangi bir sorun yaşamadan daha uzun bir kullanım süresi ile memnuniyeti sağlamaktır.

Özellikle altın yataklarının görüntülenmesindeki hassas ve çok boyutlu araştırmalar, 1999'da Avrupa Uzay Araştırmaları Merkezi tarafından başlatılan "Hope" projesinin bir parçası olarak birden fazla teknolojiyi birleştiren bilim insanları tarafından gerçekleştirildi. Araştırmanın temel amacı, Tanımlama ve tespit işlemi sırasında görüntüleme işlevleri sağlamak için fazladan sensörlerle donatılmış bir maden tarama aygıtı, ancak metal bir dedektöre benzemektedir. Proje, araştırmanın yeterli sonuç vermediği yargılanması nedeniyle 2002 yılında sonuçlandırılmıştır.

Proje prototipleri 30-40 cm genişliğinde bir anti-tank madenini sadece 2-8 cm derinlik aralığında tanımlamışken, 8-10 cm derinlikten sonra görüntü elde edilememiştir.

Araştırmacının kendilerinin gömdükleri nesneler yalnızca belirli koşullar altında lekelenip görselleştirilebilir ve ardından 2-4 cm derinlikte "şüphenizle" bulunabilir. Bu, topraktan görüntü elde etmenin, kaba olmasına rağmen bugünün teknolojisinin yeteneklerinin ötesinde olduğunu gösteriyor. Maalesef, mevcut teknoloji barış ve savaş zamanlarında insan yaşamı için önemli bir tehdit olan kara mayınlarının görüntüsünü elde etmemize izin vermiyor ve bunların temizlenmesinin kolay bir yolunu imkânsız kılıyor.

Bununla birlikte, gönderilen veya yansıtılan sinyaller temelinde üretilen grafikler, metallerin referans değerlerine kıyasla karşılaştırmaya izin vermek ve kullanıcıya rehberlik etmek için gerçek zamanlı 3B grafikler ve raporlar üretmemizi sağlar. Bu, günün en gelişmiş Algılama Teknolojisini temsil eder.

Uydu Teknolojisi ve GPRS

Uydu teknolojisinin yanı sıra GPRS kullanan görüntüleme, toprak görüntüleri sağlamakta ve veriler üzerinde sonuç alınması, şimdiye kadar gözlemlenen dedektör pazarlama yöntemleri arasında yer almaktadır. Çok gelişmiş bir uydudan alınan anlaşılabilir bir görüntü, toprak seviyesinde en fazla 2-3 metre çözünürlüğe sahip olacaktı. Daha küçük nesneleri ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Özetle, uydu görüntüleme teknolojisi kullanarak toprağın altında yatan şey hakkında bilgi veya veri edinmek mümkün değildir.

Özellikle, zemin kompozisyonundaki ve sinyal kırılmalarındaki değişimleri tespit etme, kaba arazide tutarlı ve istikrarlı bir şekilde çalışma, güçlü bir işlemci ve yazılımın bir birleşimini kullanarak verileri analiz etme ve veriyi kullanıcıya sunma yeteneği Çok kısa zaman aralığı, Görüntü Bulma Cihazları için ayrılan özellikler arasındadır. Bu nedenle, gerçek zamanlı Görüntüleme Dedektörleri, basit metal dedektörlerinden kesinlikle daha üstün. Bununla birlikte, sağlanan imge ve sonuçların arazinin verdiği güçlükler, hava koşulları, kullanıcı hataları, metalin gömülü olduğu dönem ve maruz kaldığı faktörlere göre değişebilen verilerin yorumlanması olduğunu unutmamalıyız. Için.