• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Metal Dedektörü Modelleri ve Gelişen Teknoloji

2017 yılını göz önünde bulundurduğumuzda, dedektör sektörünün de artık diğer teknoloji kategorileriyle aynı geniş kapsamda hizmet verdiğini görmekteyiz. Bu yazımızda, metal dedektörünün diğer dedektörlerden farklarını ve işlevlerini sizlere anlatacağız.

Görüntüleme dedektörleri veriler toplar ve kullanıcıya detaylı bir rapor halinde sunar. Bu dedektörler, grafiklerle desteklenen 3D görüntüler oluşturur ve kullanıcının doğru ve hassas bir şekilde hedefe ulaşmasına yardımcı olur. Bu, doğal olarak, derin kazıların gerekli olup olmadığına ilişkin kararlara ulaşmak için kullanıcı bilgilerini sağlayarak önemli zaman kazandırır.

Bununla birlikte, en gelişmiş teknoloji bile, yalnızca kazı yapmadan sinyal temin ederek toprağın altında doğru ve tutarlı bir görüntü sağlamak için yeterli değildir. Henüz böyle bir teknoloji mevcut değil. Bununla birlikte, ileri teknoloji kullanan Hazine Tarayıcıları, metal nesneden gelen sinyalin türüne ve gücüne dayanarak, sinyalin başladığı ve bittiği noktaları belirleyebilir, yansıma zamanlamasını ve sinyalin zayıflatılmasını belirleyerek gelişmiş Algoritmalar ekranda renkli bir 3B gösterimi sunar.

Bu tür görüntüler, kullanıcının derinlik, boyut ve nesnenin türünü ayrıntılı olarak tespit etmesine yardımcı olur. Görüntü tarayıcıları, bir tarama sırasında alınan tüm ölçümleri ve verileri işler ve parametreleri ortaya çıkarır. Verileri kullanan, yüksek performanslı işlemciler ve gelişmiş yazılımlar, hedefe odaklanmayı, çevresel koşulların doğru bir şekilde analiz edilmesini ve görüntü destekli bir arama yapılmasını garanti eder.

Görüntü Algılayıcı

Görüntü algılayıcı olmayan kullanıcıların tarama ve tarama sonuçları ile ilgili yalnızca sınırlı bilgi sağlayacağının farkında olmalıdır. Öte yandan, görüntü algılayıcıları olduğunu iddia eden, ancak manyetometre ilkesine dayanan basit basit dedektörler, genellikle yüzeysel sonuçlar sağlayacaktır. Bu dedektörlerin sınırlı ayarları ve raporlama ve gerçek zamanlı 3D video yetenekleri kullanıcıyı doğru sonuçlar, rahatlık, doğru kazma ve derinlik verilerinden mahrum edecektir.

Dedektör Modellerinin Akıllı Cihazlarla Birleşimi

Gerçek zamanlı ölçümlere atıfta bulunmaksızın, tamamen aldatıcı amaçlarla, bir veritabanından veri sunan dedektör modelleri bile var. Bazı firmalar, dedektörü bilgisayarlar, tabletler veya cep telefonları gibi popüler ve yaygın olarak kullanılan teknolojik araçlarla birleştirerek ürünlerinde "kalite" izlenimi vermeye çalışmaktadırlar. Bunlar, "Toprağın altında net bir resim vaat ediyoruz" gibi sloganları kullanıyor ve cihazlarla birlikte 3D Gözlük gibi bazı aksesuarları pazarlama eğiliminde.

Bunlar tamamen pazarlama stuntları olup, müşterileri aldatmaya yöneliktir. Bu aldatıcı iddialar pazarlanan dedektörün kusurlarını ve zayıf yönlerini gizlemek için yeterli olmayacaktır. Özellikle altın yataklarının görüntülenmesindeki hassas ve çok boyutlu araştırmalar, 1999'da Avrupa Uzay Araştırmaları Merkezi tarafından başlatılan "Hope" projesinin bir parçası olarak birden fazla teknolojiyi birleştiren bilim insanları tarafından gerçekleştirildi. Araştırmanın temel amacı, Tanımlama ve tespit işlemi sırasında görüntüleme işlevleri sağlamak için fazladan sensörlerle donatılmış bir maden tarama aygıtı, ancak metal bir detektöre benzemektedir.

Araştırmacının kendilerinin gömdükleri nesneler yalnızca belirli koşullar altında lekelenip görselleştirilebilir ve ardından 2-4 cm derinlikte "şüphenizle" bulunabilir. Bu, toprağın altından görüntü elde etmenin, kaba olmasına rağmen bugünün teknolojisinin yeteneklerinin ötesinde olduğunu gösteriyor. Maalesef, mevcut teknoloji barış ve savaş zamanlarında insan yaşamı için önemli bir tehdit olan kara mayınlarının görüntüsünü elde etmemize izin vermiyor ve bunların temizlenmesinin kolay bir yolunu imkânsız kılıyor.

Bununla birlikte, gönderilen veya yansıtılan sinyaller temelinde üretilen grafikler, metallerin referans değerlerine kıyasla karşılaştırmaya izin vermek ve kullanıcıya rehberlik etmek için gerçek zamanlı 3B grafikler ve raporlar üretmemizi sağlar. Bu, günün en gelişmiş Algılama Teknolojisini temsil eder.

Uydu Teknolojisi ve GPRS

Topraksı görüntüleri sağlayan ve veriler üzerinde sonuç alınması ile birlikte, uydu teknolojisini ve GPRS'i kullanan görüntüleme, şimdiye kadar gözlemlenen dedektör pazarlama yöntemleri arasında yer alıyor. Çok gelişmiş bir uydudan alınan anlaşılabilir bir görüntü, toprak yüzey seviyesinde en fazla 2-3 metre çözünürlüğe sahip olacaktı. Daha küçük nesneleri ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Özetle, uydu görüntüleme teknolojisi kullanarak toprağın altında yatan şey hakkında bilgi veya veri edinmek mümkün değildir.

Özellikle, zemin kompozisyonundaki ve sinyal kırılmalarındaki değişimleri tespit etme, kaba arazide tutarlı ve istikrarlı bir şekilde çalışma, güçlü bir işlemci ve yazılımın bir birleşimini kullanarak verileri analiz etme ve veriyi kullanıcıya sunma yeteneği Çok kısa zaman aralığı, Görüntü Bulma Cihazları için ayrılan özellikler arasındadır.