• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Dedektör Pazarında Alan Tarama Cihazları Nedir?

Klişeleşmiş makalelerin dışına çıkarak bu yazımızda, alan tarama cihazları hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Alan tarama dedektörü olarak da adlandırılan bu cihazlar, belirli bir bölge içerisinde, belirli mesafelere kadar tarama yapabilme özelliğine sahiptir.

Cihaz Öyküsü

Dünya tarihi, yaklaşık 4000 yıl öncesinden bugüne kadar, uygun ağaç dalları bulma ve temelde insan vücudundaki statik enerji ile kitlenin enerjisi arasında açık bir korelasyon kullanmak suretiyle su keşfetmek için belirli normları kullanmıştır. Günümüzde, nadiren, bu ilkede doğru şekilde çalışan bazı sanat araçları türleri vardır. Ve böylece sondaj yapmak; Toprak yapısını, açık su kuyularını aramak mümkündür; Bir cevher yatağına veya damara ulaşın. Bu yöntemle kullanılan araçlar sadece su bulmada değil, aynı zamanda yeraltı alanlarını, yoğun mineralleri, metal elementlerini bulmada da yardımcı olur ve aralarında değerli metal "altın madeni" bulmada büyük yardım sağladı.

Teorik olarak, yeraltındaki her metal kendi enerjisine sahiptir. Biriken enerji yerden her yönde 45 derecelik açılarla yayılıyor. Buna ek olarak, zemin yüzeyine ulaşır ulaşmaz, bu sinyaller 90 derecelik bir açı kazanıyor ve yaklaşık 100-160 cm daha yükseliyor. Bütün alanlardaki geliştirilmiş olanların hepsi bu alanların çıkıldığı zamanı, günümüzde bu alanların geliştirilmiş olanları, jeofiziksel makinalar ve bunların hepsi de satılık tarama aygıtlarıdır. Tüm fiziksel gerçekleri kullanarak bugün, bu alanlarda geliştirilmiş birtakım pratik ve kullanışlı jeofiziksel makinalar var ve bunlar genellikle piyasada "alan tarama cihazları" olarak adlandırılıyor.

Özellikle, geniş arazilerde ve çok derin metalleri veya aralıkları tespit etmek için yardımcı cihazlardır. Alan tarama cihazları, bir hedef noktayı bulma veya dedektörlere göre bir yön bulma konusunda çok pratik ve çok hızlı cihazlardır. Arama yaparken mutlak nihai hedefi saptamak için bir dedektör ile desteklenmelidir. Alan taramaları, doğrudan kullanıcıdan statik enerjiyi alan yönü ve hedefin bir mekanik sistem vasıtasıyla radyo frekanslarını algıladığını gösterir. Gereken doğru varış noktasına ulaşmak için; Tarama cihazlarının gösterdiği tarifi ve çalışma prensipleri çok iyi anlaşılmalıdır. Toprakta veya yoğunlukta bulunan minerallerin aşırı miktarı, cihazın hatalı davrandığına neden olabilir.

Cihazdan Tam Verim Almak

Alan tarama cihazlarından en doğru ve hızlı sonuç almak için, ana teori ve ilgili ilkelerin değiştirilmeden statik enerjinin kullanılmasına bağlıdır. Uzun süre yeraltında olan metal gövdelerin varlığı metal kütlesi etrafında bir manyetik alan oluşturur. Bu "manyetik alan", nesne zemininin altındaki daha uzun oturma süresiyle daha da büyüyerek büyüyor. Metal etkisinden kaynaklanan manyetik alan, metal nesnelerin daha derinden tanımlanmasına yardımcı olacaktır.