• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

En İyi Dedektör Modelleri ve Metal Dedektörleri

En iyi dedektör hangisi sorusu, son yıllarda sektör içerisinde sıklıkla merak edilen ve cevabı aranan sorulardan biri olarak gündemde yer almıştır. Define bulma süreçlerinde, acaba en iyi dedektör kullanımı, altın dedektörü özellikleri, cihazın arazi koşullarına uyumu gibi farklı sorularda kullanıcıların kafalarını kurcalamaktadır. Peki, gerçekten en iyi dedektör hangisidir? Sizler için, piyasada bulunan metal dedektörü modelleri hakkında detaylı incelemelerde bulunduk.

En İyi Metal Dedektörleri

Yazımızda, en iyi dedektör modellerinin detaylarını inceleyeceğiz ve bu incelememizde, metal dedektörü modelleri hakkında sizlere cihaz özellikleriyle alakalı bilgilendirmeler sunacağız. Şüphesiz ki, dedektör sektöründe onlarca metal dedektörü cihazı bulunmakta ve cihaz seçerken en doğru kararı vermek zaman almaktadır. Sizlere, hem zamandan tasarruf edeceğiniz hem de metal dedektörlerini daha yakından tanıyabileceğiniz incelemeleri aktaracağız.

Garrett Dedektör Modelleri

Garrett Ace 150: Özel performans başlıklarıyla dikkat çeken bu Garrett modeli, değerli metalleri ortaya çıkarma, farklı arama seçenekleri sunma, dirseklik ayarlaması, özel LCD ekranı, tek paraya karşı olan hassaslığı ve diğer önemli özellikleriyle bilinen bir metal dedektörü modelidir.

Garrett Euro Ace: Son dönemlerde demir çözünürlüğü özelliğiyle ön planda bulunan bu metal dedektörü, özel ses sistemi, nokta tespiti, etkin arama modları, tek düğmeyle kullanımı ve en küçük değerli metalleri bile ortaya çıkarmasıyla tanınan bir metal detektörüdür. Son dönemlerde de, dedektör kullanan bir çok insanın tercihi olmuştur.

Garrett At Gold: Bu metal dedektörünü kullananların en çok dikkat ettiği ve öne çıkan özelliği, toprağın altında bulunan hedefi ortaya çıkardıktan sonra, bu hedefin grafik olarak analizini sunmasıdır. Ayrıca, demir, metal ve kıymetli madenlerin tespitinde anlık sinyal verme özelliği de bulunmaktadır. Toprak ayarlamalarında da etkin bir cihaz olarak kullanılan Garrett AT Gold metal dedektörü, derinlik göstergesine de sahiptir.

Garrett Gti 2500: Metal dedektörü sınıfının en geniş çaplı cihazlarından biri olan Gti 2500, hızlı arama özelliğiyle diğer metal dedektörlerinden bir adım önde yer almaktadır. Tek para uyarısı, hızlı arama, grafiksel ekran görüntüleri ve daha pek çok sıradışı özelliğiyle en çok kullanılan metal dedektörlerinden biridir.

Minelab Dedektörler

Minelab Go Find 60: Son derece hafif bir metal dedektörü cihazı olan Go Find 60, hem fiyatı hemde özellikleriyle ucuz dedektör modellerini inceleyen kullanıcıların gözdesi haline gelmiştir. Uygun fiyatlı olmasının yanında geniş özellikler taşıyan bu metal dedektörü, Bluetooth ve Pro app özellikleriyle dikkatleri üzerine toplamıştır.

Minelab GPZ 7000: Altın tespiti için en ideal cihazların başında gelen GPZ 7000, hafıza sistemi, tespit modları, zemin ayarlamaları, yüksek hassasiyeti ve özel USB bağlantısıyla Minelab serisinin en iyi metal dedektörü modellerinden biri olarak kalitesini göstermektedir.

Minelab GPX 5000: Altın arama makinesi olarak sınıfının değerli modellerinden biri olan GPX 5000, en ufak altın parçacıklarının tespitinde bile size en doğru sonuçları verecektir. 8 zamanlama kapasitesiyle ve arama modlarıyla metal dedektörü kullananların sıklıkla tercih ettiği makinelerden biri olan GPX 5000 sayesinde aramalarınızı kafanızda soru işareti bırakmadan tamamlayabilirsiniz.

Pimax Dedektörler

Pimax 2: Pulse sistem bir metal dedektörü olan Pimax 2, arazi deneyimlerinizde size en doğru sonuçları en kısa zamanda sağlayabilmesiyle ün yapmış bir cihazdır. Hafif ve dayanıklı bir cihaz olması, ürünün uzun ömürlü olmasını da sağlamaktadır. Su damlalarına ve tozlu alanlara dayanıklı bir metal dedektörü olan Pimax 2, üstün ayrım performansı sayesinde rakip metal dedektörü modellerinden daha ön planda yer almayı başarmıştır.

Pimax 3: Boşluk ve metal ayrımlarını aynı anda yapabilme başarısıyla bir anda metal dedektörü modelleri arasında en çok talep gören cihazlardan biri olan Pimax 3, bir önceki serisi gibi pulse sistem bir cihazdır. Son derece hassas özellikleriyle, metal tespitlerinde en ince noktalara kadar ayrışım yapabilen metal dedektörü modeli, gün geçtikçe sınıfının en iyi dedektör modeli olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Metal Dedektörlerinin Diğer Cihazlardan Farkları

Görüntüleme dedektörleri veriler toplar ve kullanıcıya detaylı bir rapor halinde sunar. Bu dedektörler, grafiklerle desteklenen 3D görüntüler oluşturur ve kullanıcının doğru ve hassas bir şekilde hedefe ulaşmasına yardımcı olur. Bu, doğal olarak, derin kazıların gerekli olup olmadığına ilişkin kararlara ulaşmak için kullanıcı bilgilerini sağlayarak önemli zaman kazandırır.

Bununla birlikte, en gelişmiş teknoloji bile, yalnızca kazı yapmadan sinyal temin ederek toprağın altında doğru ve tutarlı bir görüntü sağlamak için yeterli değildir. Henüz böyle bir teknoloji mevcut değil.

İeri teknoloji kullanan Hazine Tarayıcıları, metal nesneden gelen sinyalin türüne ve gücüne dayanarak, sinyalin başladığı ve bittiği noktaları belirleyebilir, yansıma zamanlamasını ve sinyalin zayıflatılmasını belirleyerek gelişmiş Algoritmalar ekranda renkli bir 3B gösterimi sunar.

Bu tür görüntüler, kullanıcının derinlik, boyut ve nesnenin türünü ayrıntılı olarak tespit etmesine yardımcı olur.

Görüntü Tarayıcıları ve Algılayıcıları

Görüntü tarayıcıları, bir tarama sırasında alınan tüm ölçümleri ve verileri işler ve parametreleri ortaya çıkarır. Verileri kullanan, yüksek performanslı işlemciler ve gelişmiş yazılımlar, hedefe odaklanmayı, çevresel koşulların doğru bir şekilde analiz edilmesini ve görüntü destekli bir arama yapılmasını garanti eder.

Görüntü algılayıcı olmayan kullanıcıların tarama ve tarama sonuçları ile ilgili yalnızca sınırlı bilgi sağlayacağının farkında olmalıdır. Öte yandan, görüntü algılayıcıları olduğunu iddia eden, ancak manyetometre ilkesine dayanan basit basit dedektörler, genellikle yüzeysel sonuçlar sağlayacaktır. Bu dedektörlerin sınırlı ayarları ve raporlama ve gerçek zamanlı 3D video yetenekleri kullanıcıyı doğru sonuçlar, rahatlık, doğru kazma ve derinlik verilerinden mahrum edecektir.

Gerçek zamanlı ölçümlere atıfta bulunmaksızın, tamamen aldatıcı amaçlarla, bir veritabanından veri sunan dedektörler bile var. Bazı firmalar, dedektörlü bilgisayarlar, tabletler veya cep telefonları gibi popüler ve yaygın olarak kullanılan teknolojik araçlarla birleştirerek ürünlerinde "kalite" izlenimi vermeye çalışmaktadırlar. Bunlar, "Toprağın altında net bir resim vaat ediyoruz" gibi sloganları kullanıyor ve cihazlarla birlikte 3D Gözlük gibi bazı aksesuarları pazarlama eğiliminde.

Bunlar tamamen pazarlama stuntları olup, müşterileri aldatmaya yöneliktir. Bu aldatıcı iddialar pazarlanan dedektörün kusurlarını ve zayıf yönlerini gizlemek için yeterli olmayacaktır.

Altın Yataklarının Görüntülenmesi

Özellikle altın yataklarının görüntülenmesindeki hassas ve çok boyutlu araştırmalar, 1999'da Avrupa Uzay Araştırmaları Merkezi tarafından başlatılan "Hope" projesinin bir parçası olarak birden fazla teknolojiyi birleştiren bilim insanları tarafından gerçekleştirildi. Araştırmanın temel amacı, Tanımlama ve tespit işlemi sırasında görüntüleme işlevleri sağlamak için fazladan sensörlerle donatılmış bir maden tarama aygıtı, ancak metal bir detektöre benzemektedir.

Proje, araştırmanın yeterli sonuç vermediği yargılanması nedeniyle 2002 yılında sonuçlandırılmıştır.

Proje prototipleri 30-40 cm genişliğinde bir anti-tank madenini sadece 2-8 cm derinlik aralığında tanımlamışken, 8-10 cm derinlikten sonra görüntü elde edilememiştir.

Araştırmacının kendilerinin gömdükleri nesneler yalnızca belirli koşullar altında lekelenip görselleştirilebilir ve ardından 2-4 cm derinlikte "şüphenizle" bulunabilir. Bu, toprağın altından görüntü elde etmenin, kaba olmasına rağmen bugünün teknolojisinin yeteneklerinin ötesinde olduğunu gösteriyor. Maalesef, mevcut teknoloji barış ve savaş zamanlarında insan yaşamı için önemli bir tehdit olan kara mayınlarının görüntüsünü elde etmemize izin vermiyor ve bunların temizlenmesinin kolay bir yolunu imkânsız kılıyor.

Bununla birlikte, gönderilen veya yansıtılan sinyaller temelinde üretilen grafikler, metallerin referans değerlerine kıyasla karşılaştırmaya izin vermek ve kullanıcıya rehberlik etmek için gerçek zamanlı 3B grafikler ve raporlar üretmemizi sağlar. Bu, günün en gelişmiş Algılama Teknolojisini temsil eder.

Uydu ve GPRS Teknolojisi

Topraksı görüntüleri sağlayan ve veriler üzerinde sonuç alınması ile birlikte, uydu teknolojisini ve GPRS'i kullanan görüntüleme, şimdiye kadar gözlemlenen dedektör pazarlama yöntemleri arasında yer alıyor.

Çok gelişmiş bir uydudan alınan anlaşılabilir bir görüntü, toprak yüzey seviyesinde en fazla 2-3 metre çözünürlüğe sahip olacaktı. Daha küçük nesneleri ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Özetle, uydu görüntüleme teknolojisi kullanarak toprağın altında yatan şey hakkında bilgi veya veri edinmek mümkün değildir.

Özellikle, zemin kompozisyonundaki ve sinyal kırılmalarındaki değişimleri tespit etme, kaba arazide tutarlı ve istikrarlı bir şekilde çalışma, güçlü bir işlemci ve yazılımın bir birleşimini kullanarak verileri analiz etme ve veriyi kullanıcıya sunma yeteneği Çok kısa zaman aralığı, Görüntü Bulma Cihazları için ayrılan özellikler arasındadır.