• info@abcdedektor.com
  • +90 212 472 22 20
  • +90 532 603 33 62
  • +90 850 259 79 97

DEDEKTÖR HAKKINDA

Altın Aramak, Define Bulmak, Hazine Bulmak Şimdi Çok Daha Kolay!

Dedektör Pazarında Alan Tarama Cihazlarının Önemi

Eski zamanlarla günümüz teknolojisi karşılaştırıldığında, alan tarama dedektörü cihazları arasında çok büyük kalite farklı öne çıkıyor. Bu kalite farkının ortaya çıkmasındaki en büyük sebeplerin başında ise, tamamen teknolojinin ciddi seviyelere yükselmesi geliyor. Dedektör sektörü de, teknolojinin nimetlerinden fazlasıyla yararlanarak, üretim bazında ortaya çok kaliteli alan tarama dedektörü cihazları ortaya çıkartıyor. Peki, alan tarama cihazları nedir, nerelerde kullanılır ve hangi alan tarama cihazları kalitelidir sorusuna cevap arayalım.

Alan tarama dedektörleri, metal dedektörü cihazlarıyla beraber kullanılan ve kazı yapmadan önce arazi kapsamında tarama yapan bir cihazdır. Bu cihazlar, arazinin belirli bir bölümünde tarama yaparak anlık olarak rapor sunma ve alan hakkında bilgi vermektedir. Alan tarama dedektörü kullanıldıktan sonra metal dedektörü cihazlarıyla beraber bir takım işlemler yapılmaktadır. İlerleyen konularımızda, metal dedektörü cihazları hakkında da detaylı paylaşımlar yapacağız. Öncelikle piyasada ve ABC Dedektör firmamızda yer alan alan tarama dedektörü cihazlarına kısaca bir göz atalım.

Alan Tarama Dedektörleri

Tomdec V4 Alan Tarama - En eski alan tarama dedektörlerimizden biri olan Tomdec V4 Alan Tarama, eski olmasına rağmen çok ciddi verim alınan cihazların başında gelmekte ve kaliteli tarama fonksiyonlarıyla, dedektör kullanıcılarının tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

Apron Deluxe Alan Tarama Dedektörü - Son dönemlerde, oldukça ön planda yer alan apron deluxe hem profesyonellerin hem de hobi olarak kullanmak isteyenlerin tercihi olarak dedektör sektöründe ün yapmış cihazlardan biridir.

LRL Görüntülü Alan Tarama - Kaliteli alan tarama dedektörlerinden biri olan LRL, görüntülü olarak tarama yapabilen nadir ve üst düzey alan tarama cihazları arasında bulunmaktadır.

PMR3 Alan Tarama Dedektörü - Farklı fonksiyonlarıyla dikkat çeken ve uzun bir dönem en iyi alan tarama dedektörü olarak dedektör pazarında nam salan bu cihaz, üstün teknolojiyle üretilmiştir.

OmNitron Alan Tarama Dedektörü - Yeni nesil alan tarama cihazlarına göre daha kısıtlı özellikleri olsa da, bir çok profesyonel kullanıcının hala vazgeçilmez dedektör modellerinden biri olan Omnitron, hem derinlik hemde genişlik bakımından son derece tatmin edici bir cihazdır.

Üst bölümde belirttiğimiz alan tarama dedektörü modellerine, bir dahaki yazımızda farklı cihazlar ekleyerek devam edeceğiz. Kaliteli bir alan tarama dedektörü arıyorsanız, öncelikle cihaz satın alacağınız firmayı iyi analiz etmelisiniz. Sonrasında ortaya çıkacak sorunlar nedeniyle, hem zamanınız boşa gitmemiş olacak hem de arama ve taramalarınızda doğru sonuçlara ulaşabileceksiniz.